Jak zajistit, aby orchideje vydržely přirozeně? Zde je ekonomický trik, díky kterému budou vaše rostliny silné a bujné.

Orchideje

Orchideje bezesporu patří mezi nejkrásnější a nejelegantnější pokojové rostliny. Aby byly krásné a bujné, vyžadují pečlivou péči,   používání hnojiv   a správné dávkování vody a světla. Nemluvě o kvetení, ke kterému dochází pouze tehdy, když je rostlina ve výborné kondici. Určitě nejsou pro každého, ale se správnými opatřeními je možné, že vydrží dlouho. Podívejme se, jak na   to metodou kutilů.

Orchideje, fascinující pokojové rostliny

Ještě před pár lety   bylo pěstování orchidejí   určeno málokomu, rostliny totiž stály nemalé náklady a vyžadovaly především skleník.

Silné a bujné orchideje

V průběhu let   byly také četné druhy orchidejí   dovezeny z chladnějších zemí, takže jsou velmi vhodné pro pěstování v domácnostech bez potřeby speciálního vybavení. Díky tomu, spolu s hybridními druhy vytvořenými výzkumníky, jsou orchideje mnohem populárnější a levnější. Ve skutečnosti jsou orchideje původně tropické rostliny z Asie a Ameriky a mohou dosahovat výšky až 60 cm. Jeho péče nevyžaduje každodenní pozornost, ale to neznamená, že je snadná   .

Ve skutečnosti je na trhu mnoho hnojiv pro orchideje, která je udržují v nejlepší kondici.
Pro levnější řešení se můžete rozhodnout pro domácí hnojivo. Potřebujete pouze jednu hlavní surovinu: malý brambor.

Vyrobte si ekonomické a účinné hnojivo.

Abyste   dodali vašim orchidejím tu správnou vitalitu  , potřebujete jen malou bramboru (ve skutečnosti potřebujete 20 gramů) a litr vody.

Ale proč brambora?

Brambory jako hnojivo

Snad málokdo ví, že brambory jsou hlízy s výbornými vlastnostmi i mimo kuchyni. Pro své vynikající hnojivé vlastnosti se často používají zejména v zahradnictví. Například slupky z brambor lze   přidat do běžné půdy jako přírodní hnojivo.
Brambory obsahují draslík, který pomáhá rostlinám růst silný a bujný, ale hlavně jim pomáhá během kvetení.

Dokonce i   rozpůlené brambory   se často používají k výrobě řízků jiných rostlin, jako jsou růže nebo muškáty, které fungují jako skutečný “líheň” pro vývoj kořenů řízku.
Nyní se však podívejme, jak tato hlíza se svými četnými vlastnostmi může pomoci našim orchidejím k bujnému růstu.

Jak vyrobit hnojivo pro orchideje z brambor.

Chcete-li si vyrobit vlastní   hnojivo pro orchideje,   jednoduše nakrájejte 20 gramů brambor na kousky, vložte je do mixéru a přidejte litr čisté vody bez vápna.

Zapněte mixér, dokud nezískáte hladkou směs. Přefiltrujte kapalinu sítkem, abyste odstranili všechny zbytky a nalijte ji do   rozprašovače.

Hnojivo ve spreji

Nyní stačí   směs   dvakrát měsíčně vydatně nastříkat na listy a kořeny vašich orchidejí, aby rostlina posílila a byla zdravější.

Nejlepší čas pro tento postup je ráno nebo brzy odpoledne. Zbytky našeho domácího hnojiva můžeme samozřejmě využít i pro jiné rostliny, nepochybně jim   to velmi prospěje.