Jak dokonale vyleštíte podlahu? Pouze s přírodními prostředky a každý bude chtít později použít tuto jednoduchou a levnou metodu.

Jak vyleštit podlahu

Přírodní prostředky   , ty od babičky a ty ze spíže, lze použít pro jakýkoli typ domácího použití, včetně čištění a leštění podlahy. Skvrny a čáry často mohou podlahu zničit v různých prostředích, a právě z tohoto důvodu musíme sáhnout po zcela přírodních prostředcích. Zapomeňte na podlahové mycí prostředky, které jsou bohaté na přísady a konzervační látky, protože s těmito produkty můžete   mít podlahu velmi lesklou již od prvního průchodu.

Lesklá a čistá podlaha: jaké přírodní ingredience používat?

Podlaha je jednou z oblastí v domě, která je z hlediska hygieny často podceňována. Bakterie a bakterie jsou přenášeny k našim čtyřnohým přátelům přes podrážky našich bot a různé zbytky jídla, které padají na podlahu a uvolňují chlupy a sliny.

Abyste měli vždy čistý, voňavý a dezinfikovaný povrch, stačí použít některé přírodní prostředky v kombinaci s dalšími přípravky. Tuto směs lze použít na jakýkoli typ podlahy, zejména pokud ji chcete důkladně vyčistit a obnovit její lesklou patinu jako po pokládce   .

Složky jsou:

  • 2 litry studené vody
  • 2 lžíce peroxidu vodíku
  • Prášek do pečiva – 1/2 lžičky
Hydrogenuhličitan sodný
  • Čistič podlah
  • Prostředek na mytí nádobí

Peroxid vodíku je   nezbytný pro odstraňování skvrn, zatímco jedlá soda dezinfikuje a zároveň leští povrch.

Postup a poradenství

První věc, kterou musíme udělat, je nasypat dvě polévkové lžíce peroxidu vodíku na   suchou půdu  , ihned pomocí smetáku s měkkými štětinami. Tento pohyb umožňuje odstranit všechny nečistoty ukotvené v zemi ve dvou jednoduchých krocích.

Ihned poté si vezměte   kbelík a naplňte ho   dvěma litry studené vody, poté přidejte čistič na podlahy (s oblíbenou vůní), malé množství saponátu a nakonec dvě lžíce jedlé sody. Počkejte pár minut a poté klasický hadřík na podlahu ponořte do vody bohaté na nově vytvořenou hmotu.

Vytřete podlahy a udělejte více průchodů. Tyto   tři složky   společně plní účinek peroxidu vodíku pro čištění, dezinfekci, parfémování a leštění povrchu.

Umyj podlahu

Nechte působit a proveďte   druhý rychlý průchod   , vždy stejným namočeným hadříkem. Nechte to znovu pět minut sedět.

Nyní vezměte trochu čisté vody a další hadřík na opláchnutí podlahy a odstranění zbytků prostředku použitého k čištění. V létě můžete podlahu nechat přirozeně vyschnout, v zimě zase   suchým hadříkem odstranit vodu a vlhkost jedním tahem.

Tuto směs můžete použít jednou týdně a bude úžasné vidět vaši podlahu čistou a lesklou. Tato metoda již není tajemstvím a   každý o ní bude chtít vědět.