Mezi mnoha přírodními praktikami může být spálení stroužku česneku překvapivé kvůli výsledkům, které tělu poskytuje.

spálený česnek

Pokud chcete vědět, k čemu se dá použít hřebík přehozený přes oheň, stačí si přečíst následující článek.

Výhody stroužku česneku, které pocházejí z jeho použití

Příroda nám neustále poskytuje   přírodní ingredience a léky   . Po staletí lidé věděli, jak využívat a využívat vlastnosti a výhody svého prostředí,   a to i pro sociální a lékařské účely.

Obliba česneku na kůži je dána jeho širokým spektrem použití  . Je to jeden z mála prvků v přírodě, který lze využít pro různé estetické a zdravotní cíle a účely, přičemž v každém z nich lze dosáhnout vynikajících výsledků.

stroužek česneku

Česnek: přírodní antibiotikum a antimykotikum

Česnek působí jako   přírodní antibiotikum   . Je totiž bohatý na allicin, vlastnost, která   má antibakteriální účinky   a pomáhá nám bránit množení bakterií v našem těle.

Žena loupe česnek na prkénku

Je také   ideální složkou pro   zamezení výskytu plísní v našem těle. A ukázalo se, že mnoho hub je na tuto potravinu citlivých, protože rostlinné výtažky zpomalují růst plísní a brání jim v růstu v nás.

Česnek v boji proti virům

Pokračujme v povídání o výhodách česneku a poukažme na jeho antivirové účinky   Některé studie zkoumají, jak může česnek   zabránit šíření některých virů  , ale nemohou to 100% potvrdit, protože výzkum na toto téma dodnes probíhá.

Žena s nachlazením

Vzhledem k přírodním složkám česneku je však velmi pravděpodobné, že   může mít antivirové účinky a   bránit šíření některých nemocí jako je chřipka, nachlazení apod.

Česnek na špatný cholesterol a krevní tlak

V průběhu let  může špatný cholesterol   (LDL) ucpat stěny tepen, proto je důležité jej regulovat a snižovat jeho hladinu v krvi. Proto   je česnek velmi účinnou složkou,   protože reguluje hladinu LDL a snižuje přítomnost LDL.

Další vlastností a přínosem česneku je, že   je ideálním přírodním prostředkem na snížení krevního tlaku   a zlepšení průtoku krve.

Tato potravina totiž pomáhá produkovat více kyseliny dusičné, složky, která dále ředí krev, a tím   přispívá k krevnímu tlaku.

Je však důležité si uvědomit, že česnek   je vždy doplňkem lékařské léčby   k léčbě vysokého krevního tlaku a nikdy by neměl být považován za samostatnou léčbu.

Stroužek česneku jako silný antioxidant

Česnek je také ideální pro udržení našeho těla v perfektní kondici a   prevenci oxidace buněk.

To je způsobeno četnými antioxidanty obsaženými v česneku, které pomáhají neutralizovat volné radikály a   udržovat tělo mladší a chráněné   . Allicin je jedním z nejsilnějších antioxidantů v česneku, který vám dává tyto výhody.

Česnek pro zdravou a jemnou pokožku

Česnek je   jednou z nejoblíbenějších surovin v gastronomii   . V souvislosti s jeho používáním navíc vznikly mýty a příběhy související s lidským vývojem. Ale jako by to nestačilo,   možných využití po zdravotní i estetické stránce je mnoho.

Zdravá kůže

Česnek obsahuje   slizovité a škrobové složky. To jsou hlavní vlastnosti prevence a urychlení zrání pupínků po akné. Navíc je to   velmi silný antioxidant a protizánětlivý prostředek   , který pomáhá pečovat o játra a ledviny. 

Proč pálit stroužek česneku?

Některé z jeho   účinných látek jsou   obsaženy v extraktech používaných ve fytoterapii a bylinné medicíně, ale účinek se liší v závislosti na metodě extrakce. Přírodnímu produktu má nejblíže lisování za studena   .

Nyní se podívejme, proč může být užitečné pálit stroužek česneku na ohni, abyste si mohli   užít výhody stroužku česneku umístěného na ohni jiným způsobem. Ve skutečnosti   se opravdu nespálí   , ale jakmile se propíchne párátkem a stroužek česneku se zakryje slupkou,    musí se zčernat a poté oloupat, aby vás nebolely zuby.

bolestivé dutiny

Můžete ho tak využít a   aktivovat jeho blahodárné vlastnosti   , které by se vařením mohly ztratit.

Takto upravený stroužek česneku   je ideální při infekcích úst nebo bolestech zubů.   Teplo nahřátého stroužku česneku v kombinaci s jeho blahodárnými vlastnostmi pomáhá   zmírnit bolest způsobenou infikovaným zubem.