Pro mnoho lidí je přimět orchideje rozkvést. Zde vysvětlíme, jak to jednoduše udělat pomocí speciální přísady.

Jak rozkvést orchideje

Orchideje jsou pravděpodobně nejelegantnější pokojové rostliny. Dodají jemný barevný nádech každé místnosti a vypadají dobře kdekoli. Domů je však často přivezou v plném květu, ale udržet je tak dobře prosperující je obtížné. Ne každý ví, že   s určitou přísadou je snadné během krátké doby bohatě rozkvést   . Pojďme se podívat, o co jde.

Jak zajistit, aby orchideje kvetly doma.

Orchideje, které jsou považovány za pokojové rostliny par excellence, zažívají v posledních letech opravdový boom. Zatímco ještě před pár lety byly drahé a velmi náročné na pěstování, díky zavedení hybridních a snadno pěstovatelných rostlin se nyní staly   komerčně dostupnějšími, a tedy levnějšími   . Na trhu je dnes mnoho druhů orchidejí, od největších po nejmenší, u některých však může být péče složitější. Vše závisí na druhu rostliny a stresu, kterému je vystavena   .

Nechte rozkvést orchideje

Ve skutečnosti je velmi běžné přinést si domů krásné a bujné orchideje, které po několika měsících uschnou a zdá se, že nejeví známky života.

Ve skutečnosti existuje   mnoho triků, jak přimět orchideje, aby kvetly doma   , většina z nich zahrnuje použití přírodních ingrediencí. Metoda, o které dnes mluvíme, zahrnuje použití velmi speciální přísady pro kvetení: banánu.

Ovoce plné výživných vlastností, ideální pro všechny rostliny,   pomáhá vašim orchidejím získat všechny užitečné živiny pro jejich vývoj   . Jak ale může banán pomoci orchidejím kvést?

Použijte banány jako hnojivo.

Za prvé má smysl uvést, že je potřeba pouze část banánu, což je obvykle odpadní část. K výrobě sirupu užitečného jako přírodní hnojivo  jsou potřeba pouze slupky  . Vyrábí se opravdu velmi snadno a rychle a pomůže vám ušetřit peníze a získat všechny živiny, které rostlina potřebuje.

Banánové slupky

Nejprve vezměte   slupky ze tří banánů a nakrájejte je na malé kousky   . Nastrouhané slupky dejte do nádoby a přidejte litr vody. Vše necháme alespoň pět hodin uležet, poté slupky uvolní své vlastnosti do vody a chytnou žlutou barvu.

Nyní si pořiďte sítko a   přelijte tekutinu do jiné nádoby   tak, že slupky přecedíte.
Získáte tak tekutinu bohatou na draslík, dusík, hořčík a fosfor. Skutečná bomba hnojiva nejen pro orchideje, ale pro všechny rostliny. Ale   jak tento   super výživný sirup používat ?

Jak používat hnojivo

Velmi jednoduché:   zalévejte své orchideje a další rostliny každých 7 dní. Dá se snadno nahradit běžnou hydratací vodou, protože jí obsahuje hodně. Během chvilky najdete kvetoucí a bujné rostliny, zkuste tomu věřit.