Přírodní hnojivo zdarma? Ano, s kávovou sedlinou.

Přírodní hnojivo zdarma? Ano, s kávovou sedlinou. Hledáte levné hnojivo pro vaše zahradní rostliny?

přírodní hnojivo za cenu od Shutterstock 490349119

Pokud je odpověď ano, zde vám navrhneme řešení, které by vás mohlo zajímat. Je to jednoduché a prakticky bezplatné řešení: kávová sedlina.

Přírodní hnojivo s moka zbytky.

Odpad z domácí moka konvičky totiž představuje vynikající přírodní hnojivo pro vaše rostliny a to za žádnou cenu v tom smyslu, že ačkoliv jsme utratili peníze za nákup kávy, není to za průmyslové hnojivo, které není málo.

Ale proč kávová sedlina? Protože obsahují látky, které jsou nezbytné pro bujný růst našich rostlin, hlavně dusík, fosfor a draslík.

Díky přítomnosti těchto látek můžeme kávovou sedlinu použít jako hnojivo, což má dvojí výsledek: na jedné straně se odpadový produkt účelně recykluje a na druhé straně získáme dobré volné hnojivo.

Musíme však varovat, že bychom to s kávovou sedlinou neměli přehánět, protože při přílišném použití se může vytvořit plíseň, která poškodí rostliny, zejména kořeny.

Hnojení kávovou sedlinou prospívá ze všech rostlin zejména tzv. „kyselomilným“ rostlinám, například azalky nebo hortenzie.

Zejména u hortenzií může kávová sedlina produkovat efektní odstíny modré nebo světle modré.

Pokud jde o použití kávové sedliny k hnojení zahradních rostlin, stačí ji smíchat s půdou (samozřejmě studenou): to se může stát jak v květináči, tak přímo v půdě.

Jedno varování na závěr: Než ji budete moci smíchat s půdou, musí být kávová sedlina zcela zbavena vlhkosti, jinak může podpořit rozvoj plísní.