Co mají společného rostliny jako orchideje, petúnie, růže a muškáty? Pokud chceme, aby kvetly, musíme je správně krmit a zalévat.

Nechte své květiny kvést

Přestože se jedná o rostliny s různými potřebami, pokud jde o světlo, vodu a živiny, existuje několik obecných tipů, které vám pomohou mít vždy kvetoucí rostliny.

Orchideje, petúnie, růže, muškáty vždy kvetou.

Jaro je ideální období pro pěstování mnoha rostlin. Některé rostliny, které je třeba zvážit pro jarní pěstování, jsou letničky.

Ve skutečnosti je možné pěstovat  jednoleté květiny, jako jsou   petúnie, begónie, netýkavky a měsíčky. Jsou to snadno pěstovatelné rostliny, které   produkují nápadné a barevné květy.

Orchideje, petúnie, růže, muškáty.

Na jaře kvete také mnoho trvalek, například lilie, narcisy a tulipány. Tyto rostliny   kvetou každý rok   a mohou vytvořit barevné a příjemné zahrady.

Dokonce i ovocné stromy, pokud máte dostatek prostoru, a jaro je ideální čas na výsadbu těchto stromů, aby se mohly usadit ještě před létem.

Jaro je také   vhodným obdobím pro výsadbu aromatických rostlin,   jako je bazalka, máta, rozmarýn a tymián. Tyto rostliny lze pěstovat v květináčích nebo na zahradě a jsou ideální pro dochucení vašich pokrmů.

Bazalka, aromatická rostlina

Pamatujte, že   rostliny mají specifické potřeby   světla, vody a živin. Měli byste se proto ujistit, že jste vybrali rostliny, které jsou vhodné pro vaše klima a pěstitelskou oblast, a řídili se specifickými pokyny pro péči o každou rostlinu, kterou chcete pěstovat. .

Řez je velmi důležitý, proto se doporučuje odstranit odkvetlé květy a odumřelé části rostliny, aby se   podpořilo další kvetení.

Rostliny by měly  být pravidelně přihnojovány vyváženým hnojivem pro kvetoucí rostliny. Obecně platí, že petúnie, muškáty a růže vyžadují hnojiva s vysokým obsahem draslíku pro podporu kvetení, zatímco orchideje vyžadují specifické hnojivo pro epifytické rostliny (ty, které nezakořeňují v půdě).

Jak zajistit, aby neustále kvetly

Podívejme se, jak   můžeme podpořit aktivní růst a bohaté kvetení   zahradních květin, jako jsou růže, petúnie, muškáty, fialky a další rostliny.

Rostliny petúnie

Měli byste zajistit, aby   rostliny dostávaly dostatek slunečního světla   . Většina těchto rostlin vyžaduje alespoň 6 hodin přímého světla denně. Růže také vyžadují dobré vystavení rannímu slunci.

Poskytnutím „   vrchního obvazu   “ poskytujeme rostlinám dusík pro bujný   růst listů a  fosfor   pro růst a vývoj kořenů. Stejně jako   draslík   pro aktivní poupata a bujné kvetení, stejně jako mnoho   mikroživin a dalších živin.

Nádoby na pelargónie

Kromě toho byste se měli vyhnout zalévání příliš mnoho nebo příliš málo. Pravidelně kontrolujte vlhkost půdy a zalévejte pouze tehdy, když je povrch půdy suchý. Obecně platí, že petúnie, muškáty a růže vyžadují   pravidelnou zálivku,   orchideje zase specifičtější.

S   vrchním dresinkem   pomůžete obnovit i křehké a zažloutlé květy a umožníte jim bujnější růst.

Na tento dresink potřebujeme ovesnou mouku, na tu si vezmeme   půl sklenice ovesných vloček   a nasypeme do litrové sklenice.

ovesné vločky

Zalijeme až po okraj teplou vodou a   necháme dva až tři dny odležet   . Poté se roztok přefiltruje a zředí vodou v poměru 1 kapalina ku 4 vodě, nakonec   se aplikuje ke kořenům rostlin.

Pokud chcete nakrmit květiny na zahradě, můžete si připravit roztok z 10 litrů vody a   šálku ovsa  . Poté necháte tři dny louhovat, pokaždé zamícháte, a pak se tato voda použije k zalévání rostlin.
Roztok není třeba namáčet, stačí nasypat více zeminy navrch.