Věděli jste, že rozprostření jedlé sody mezi dlaždice může vytvořit překvapivý efekt? Efekt vás překvapí a jedlou sodu budete vždy používat na čištění kloubů. Zde vám vysvětlíme, jak na to!

prášek na pečení

Čištění prostoru mezi dlaždicemi je   náročná a dokonce obtížná práce, ale nechat to tak není hygienické a navíc vypadá nevzhledně.

Podlahové spáry jsou jednou ze zásadních věcí, kterou musí vyčistit každý, kdo má rád dokonale čistý dům, a   když je překryje bílou spárovací hmotou, není možné je nechat špinavé. Spárovací hmota ve skutečnosti ztmavne a můžete vidět, že se mezi dlaždicemi nahromadila špína a také bakterie a bakterie.

Ať už jde o podlahy, obklady v koupelně nebo kuchyni, čištění spárovací hmoty je činnost, kterou je třeba provádět pravidelně, aby byla co nejčistší a hygienická.

Co ale   dělat, abyste se vyhnuli poškození kloubů a dosáhli perfektních výsledků? Někdy mohou profesionální produkty obsahovat látky, které napadají a poškozují mezery mezi dlaždicemi. Je proto vhodné používat přírodní produkty nebo ingredience, které snadno najdete doma.

Mezi nimi   najdeme bikarbonát   ,   přírodní a odmašťující složku   , která odlehčuje klouby a dodává jim nový vzhled, aniž by je měnila. Jedlá soda je užitečná pro mnoho prací, které je třeba udělat doma, ale lze ji použít i k mnoha dalším účelům,   jako je čištění dřezu a jeho vyčistění od případných ucpávek   .

Naučte se používat jedlou sodu ve dřezu a vyčistěte prostory mezi dlaždicemi, abyste uvolnili nečistoty a zbavili prostory bakterií a bakterií!

Vyčistěte dřez jedlou sodou

V takovém případě většinou stačí   nasypat hrst do dřezu   , ihned přidat ocet a dřez je ihned bez ucpání. Jak ale upravit dávkování? Takhle se to dělá:

  • Jeden litr vody
  • 100 g prášku do pečiva
  • 100 g soli

Tato směs je skvělá   na čištění dřezových trubek   a je opravdu účinná. V hrnci dejte vařit litr vody, poté ji nalijte do mísy a přidejte asi 100 gramů jedlé sody a 100 gramů soli.

Roztok soli a jedlé sody opatrně promíchejte,   nalijte do ucpaného odtoku dřezu    a   ihned do něj nalijte vařící vodu. Nechte několik minut odstát a opakujte postup, dokud nebude odtok dřezu čistý.

Proč roztírat jedlou sodu mezi dlaždice?

Použití jedlé sody mezi dlaždice je účinný babiččin lék, který zaručuje bezvadné výsledky. Čištění   malých mezer mezi dlaždicemi pomocí této přírodní složky   je skvělý nápad, protože poskytuje velmi uspokojivé výsledky a při použití to můžete cítit.

Spáry mezi dlaždicemi můžete libovolně často čistit jedlou sodou místo přípravků s bělidlem, které poškozují dlaždice a také způsobují díry mezi mezerami. Níže je uveden postup, jak správně použít jedlou sodu na obklady!

Jak používat jedlou sodu na dlaždice

Zde je to, co potřebujete k získání bezchybné spárovací hmoty:

  • 100 g prášku do pečiva
  • 200 ml vody

Smíchejte obě ingredience a hněťte, dokud nezískáte hustou hmotu, kterou můžete  rozetřít na ošetřovaný povrch. Pomocí malého kartáčku také vydrhněte spáry a odstraňte všechny nahromaděné nečistoty.

Směs nechte působit alespoň 20 minut   , aby případné zbývající nečistoty změkly, poté pokračujte v tření několik minut a nakonec dlažbu osušte vlhkou vyždímanou utěrkou z mikrovlákna.

Můžete použít i zředěnou jedlou sodu.  Jednoduše rozpusťte 50 g jedlé sody v 500 ml vody a nalijte roztok do rozprašovače. Nastříkejte směs na spáry a nechte několik minut působit, poté vydrhněte kartáčem na prádlo a osušte hadříkem z mikrovlákna.