V dobách, jako jsou tyto, které se vyznačují působivým horkem, se může stát, že   se zpotíte, zejména   při spánku. Pravdou je, že špinavá bude i postel: proto je potřeba   matraci osvěžit a vydezinfikovat.

Stalo se vám někdy, že jste po snad prohýřené noci vstali zpocení z postele? A chceme mluvit o roztočích, kteří žijí volně mezi našimi prostěradly? Zde je několik metod, které využívají přírodní ingredience používané našimi babičkami, které toho věděly opravdu hodně!

Osvěžte matraci: zde je řešení

Vysvětlujeme, jak vytvořit výjimečné  řešení   pro osvěžení vaší matrace. Nejprve přidejte dvě lžíce jedlé sody do misky, do které jste předtím přidali vodu (cca 500 ml). Přidejte také   25 kapek levandulového esenciálního oleje   nebo třeba   tea tree oleje. 

Jedlá soda je skvělá pro zajištění správného smíchání s různými   přísadami  a pro dezinfekci a kontrolu plísní a plísní. Levandulový esenciální olej na druhé straně dodává jedinečné aroma a také pomáhá při spánku.

K otření přes matraci stačí použít hadřík namočený v roztoku a poté nechat uschnout. Pomoci může i lahvička s rozprašovačem.

Bojujte s roztoči

Oblíbeným místem   pobytu roztočů jsou také matrace   . Z tohoto důvodu může být opravdu důležité použít nějaké triky, jak je zastrašit a zlikvidovat přítomné. Nejprve bychom se měli pokusit vysát hmyz a případně i jejich vajíčka vysavačem.

Poté   vše posypeme   jedlou sodou   a   štětcem rozetřeme v každém rohu matrace. Nechte několik hodin působit a přebytky odstraňte vysavačem. Operace musí být prováděna na každé straně a v pravidelných intervalech.

Osvěžuje matraci odstraněním skvrn

Dalším způsobem, jak udělat matraci svěžejší a také estetičtější, je odstranit stávající skvrny. Zamysleme se nad   žlutými skvrnami   , které se obvykle tvoří. Ty jsou obvykle způsobeny potem.

Můžeme   použít ocet  , nastříkat a nechat alespoň deset minut odležet.  Dále navrch posypeme   jedlou sodou a necháme působit. Skvrna bude odstraněna!

Mohou se objevit i jiné skvrny, například   skvrny od krve   . V tomto případě bychom měli použít jiný trik. Smícháme hrnek   peroxidu vodíku   s trochou soli a marseillským mýdlem. V tuto chvíli uděláme jakousi pastu a směs nalijeme na matraci.

Necháme, dokud vše nezaschne a začneme odstraňovat zbytky. Opatrně se ho dotkneme hadříkem namočeným v peroxidu vodíku a po chvíli si všimneme překvapivého výsledku!