S lahvovou metodou vám orchidej dlouho vydrží. Zde je uvedeno, co dělat a co použít. Níže najdete opravdu účinnou taktiku, bez které se již neobejdete. Hlavní věcí je dodržet uvedené kroky. Vše, co o tom potřebujete vědět.

Orchidej a prázdná láhev

Aby rostliny jako orchideje vydržely co nejdéle, existuje velmi účinná metoda, kterou lze k tomuto účelu použít. Velmi platná technika oceňovaná profesionály v oboru, jako jsou zahradníci. Lahvová metoda proto pomáhá   vaší orchideji vydržet déle. Podívejme se, co to přesně je.

Lahvová metoda: Jak dostat rostlinu orchideje do vynikajícího stavu

Když se řekne   orchidej  , asi většinu z nás zajímá, jak se o ně lépe starat. Pokud máte doma orchideje, je vlastně důležité vědět, jak se o ně co nejlépe starat.

orchidej

Ne každému se to však podaří, a tak jsou orchideje brzy zcela zničené a v některých případech je dokonce zapomenou zalévat.

Ale i ti, kteří se věnují pěstování svých původních rostlin s péčí a pozorností, často potřebují   nové techniky   ke zlepšení pěstebních procesů.

Stejně jako v tomto konkrétním případě, pokud jde o   úspěch rostlin orchidejí   . Níže naleznete všechny užitečné informace, jak   těžit z orchideje, která vydrží po celý život   . To vše díky   metodě recyklace   , která je velmi užitečná i ve fázi květu vašich orchidejí.

Lahvová metoda: počáteční fáze procesu.

Zde odkazujeme na konkrétní metodu a užitečné kroky k dosažení vašeho cíle. Lahvová   metoda.

S lahvovou metodou vaše rostliny orchidejí vydrží  bez problému dlouhou dobu.

Chcete-li zahájit tento konkrétní proces, musíte se nejprve vybavit prázdnou  plastovou lahví  . Nejlepší je použít jednu z těch průhledných plastových lahví, abyste dokonale viděli dovnitř.

Lahvová metoda

To je důležitý aspekt vzhledem k tomu, že průhlednost láhve tímto způsobem slouží k usnadnění pronikání světla dovnitř. Světlo, které proniká dovnitř plastové láhve, slouží i kořenům rostliny, a proto je vhodné zvolit láhev právě z tohoto materiálu.

V tomto okamžiku budete muset   odstranit štítek   kolem láhve a přejít k druhému kroku, to znamená, že se budete muset vybavit druhým produktem užitečným pro tuto metodu:   řezačkou   .

U posledně jmenovaného musíte vše kolem střední části lahve odříznout, dokud se nerozdělí na dvě části, spodní a horní s uzávěrem.

Nyní vezmeme   jednoduchou svíčku   a zapálíme ji, poté     položíme na plamen kovovou špičku, podobnou špičce nože, aby se zahřála. Případně můžete použít i hřebík. Budete ho potřebovat k    vytvoření otvorů v láhvi .

Jakmile se špička zahřeje, můžete jím několikrát propíchnout zátku v horní části láhve.

Špičku hřebíku několikrát zahřejte, abyste vyvrtali další otvory v nejvyšší části láhve, tedy pod uzávěrem.

Pokračování lahvové procedury.

V tomto okamžiku vezmeme druhou část láhve, to je spodní část, a vyvrtáme otvory   kolem dna této části láhve stejným způsobem, který jsme právě vysvětlili  .

Výsledné otvory se používají pro fázi zavlažování. Dále musíte   vzít kousky dřevěného uhlí  , jako jsou ty, které získáte z grilu při recyklaci, a poté je umístit na dno láhve.

Peníze

Pokračujte přejížděním základny   horké žehličky   po vnějším obvodu uzávěru láhve, aby se změkčil, a poté jej zatáhněte zpět dovnitř. Tímto způsobem okraje nezpůsobí žádné poškození vašich orchidejí.

Vezměte rostlinu orchideje s   hotovým substrátem   , umístěte pod ni misku a opatrně rostlinu vyjměte z květináče, abyste nepoškodili kořeny.

Substrát zpracujte rukama, kořeny nechte mírně odkryté. Použijte   kousky dřevěného uhlí a smíšené kokosové vlákno   jako základ pro rostlinu v láhvi.

Umístěte horní část obrácené láhve na dno a naplňte ji kousky dřevěného uhlí, které   jsou bohaté na draslík, hořčík a další živiny  .

Dřevěné uhlí se používá k udržení vlhkosti a také jako hnojivo.

Aktuální podrobnosti o této metodě: metoda s tisíci překvapeními

Poté   rostlinu položte na tento uhelný základ   . Poté naplňte uzávěr láhve až po okraj kousky dřevěného uhlí.

Poté vložte nějakou hůlku, která rostlinu drží a podpírá.

Poté použijte   háčky   , které se obvykle nacházejí na závěsných vázách, k jejich připevnění k horní části láhve.

Pak zkuste rostlinu bez přehánění zalít a vázu vyrobenou z plastové láhve zavěste na příslušné háčky.

Živiny obsažené v dřevěném uhlí    pomáhají revitalizovat vývoj a kvetení vaší rostliny orchideje. Díky této metodě   vaše rostlina vydrží dlouho a zůstane v perfektní kondici   .

Stručně řečeno, pokud jste dosáhli tohoto bodu, jistě jste pochopili důležitost této metody a různé kroky, které musíte dodržovat, abyste se mohli o svou rostlinu efektivně starat. A aby to vydrželo co nejdéle.

To je rozhodně metoda, kterou stojí za to vyzkoušet a doporučit! Výsledky budou opravdu zřejmé a dlouhodobé a   vaše rostlina z toho bude jen těžit.