Pokud chcete, aby se krtky nedostaly do vaší zahrady, můžete použít tento domácí prostředek, který velmi dobře funguje. Zde je to, co musíte udělat, abyste je okamžitě odstranili.

krtci

Rozpoznání mateřských znamének je snadné   . Pokud si na svém dvoře všimnete děr s vyfouknutou špínou, je velká šance, že je to krtek nebo více než jeden. Vybral si vaši zahradu za svůj domov a zemi za svůj lov. Přestože nejde o škodlivého živočicha pro rostliny a zeleninu, je nejlepší ho zlikvidovat.

Pokud nechcete, aby byla vaše zahrada úplně zničená, je nejlepší jednat co nejrychleji. Krtek je zručný bagrista a je schopen vytvořit autentické tunely v zemi   . Nejí rostliny ani zeleninu, ale zaměřuje se na hmyz. Ve skutečnosti by to mohlo být skvělé právě z tohoto důvodu, ale ne tak docela.

krtci

Ve skutečnosti, i když jsou dobré pro hmyz a pro rycí činnost, která pomáhá provzdušňovat půdu, je třeba je odstranit. Důvodem   je to, že jejich tunely mohou poškodit nejen trávu, ale i kořeny   . Proto pro vás máme domácí lék na odstranění krtků z vaší zahrady. Níže, v dalším odstavci, najdete všechny podrobnosti.

Jak udržet krtky mimo vaši zahradu.

Jak již bylo zmíněno, chceme vás naučit, jak odstranit krtky z vaší zahrady, aniž byste je zabili. Ve skutečnosti jsou to chráněná zvířata a neměli byste jim způsobit žádnou fyzickou újmu. Krtci jsou masožravci a živí se červy a hmyzem. Jsou na Červeném seznamu ohrožených druhů obratlovců.

Odstraňte je dříve, než poškodí trávníky a sady rytím. Chcete-li vyrobit tento domácí lék, musíte vzít plastovou láhev a vyfotit dno   . Můžete to udělat pomocí vrtačky nebo dokonce jednoduchého vyhřívaného šroubováku. V tomto bodě označte tři okna, která pak musíte vyříznout.

Domácí prostředky k odstranění krtků

Fixem nakreslete 3 okénka téměř po celé délce lahvičky a šířce asi 7 centimetrů. Poté pokračujte řezáním pouze tří stran. Aby otvor fungoval jako okno, není nutné odřezávat jednu z dlouhých stran. Otevřete okno s výstupkem směrem ven   .

Je to velmi jednoduché a zabere vám to jen pár minut. Nyní vezměte hůl asi 1 metr dlouhou a prostrčte ji otvorem, který jste udělali na začátku. Umístěte tuto láhev s tyčí blízko každé díry, kterou najdete ve své zahradě,   nebo přibližně každých 10 metrů.

Protože jsou krtci citliví i na ty nejmenší vibrace, bojí se. Umístěním tyče na dno půdy a   pohybem láhve ve větru vznikají vibrace, které krtky vyplaší   .

Jiné metody, jak tato zvířata zastrašit

Toto je jedna z metod, kterou můžete vyzkoušet. Případně existuje ještě jeden, který se vám může zdát zvláštní, ale také funguje. Pach psů a koček je pro krtky nepřijatelný   . Stačí tedy posbírat výkaly těchto zvířat a pokropit jimi krtky.

Země nahromaděná krtci

Užitečné může být i strkání koulí psích chlupů na podlahu. Pokud krtek ucítí tuto vůni a poté také ucítí vibrace z výše uvedené metody, téměř jistě vaši zahradu opustí   .