Věděli jste, že s touto přísadou už nikdy neuvidíte jediného komára? Aplikujte jej na okna a uvidíte výsledky! Pojďme zjistit, o jakou složku jde a jak ji použít!

přísada do oken

K odpuzování komárů stačí velmi málo     a s jedinou složkou je to snadné, protože je to účinné. O jaké složce mluvíme? Hlavně citronela, po které létají komáři, ale zde vám ukážeme i další prostředky, které můžete použít. Pojďme zjistit, co to je!

komár

S létem přicházejí komáři

Léto je tady a s ním i horko. Je zřejmé, že je to krásné období roku, ideální pro výlet na pláž a užívání si slunce,   pobyt venku a odpočinek   , pěší turistiku a mnoho dalšího. Léto je ideální i na větrání domů a nechávat otevřená okna, aby je prohřívalo slunce, ale zároveň má i své nevýhody.

Ve skutečnosti se komáři nevyhnutelně objevují v horku a vysokých teplotách. Tento velmi nepříjemný hmyz   často štípe a zanechává na kůži ošklivé stopy   , takže je nejlepší se útokům vyhnout. Co ale dělat, když je jich tolik a není snadné je udržet? Co lze udělat pro to, aby opustili dům, místo aby do něj vstoupili?

Otevření oken   jim usnadňuje přístup do interiéru   , ale účinnými prostředky je lze udržet v klidu. Podívejme se, jaké přísady můžete použít, abyste se zbavili komárů a zabránili jim proniknout do domu.

Citronová tráva výborně působí proti komárům.

Tato intenzivně zelená rostlina všude vyzařuje příjemnou vůni. Umístěním v blízkosti oken zabráníte komárům a budete se cítit klidně, i když jsou okna otevřená.

Na trhu je několik produktů a   najdete spreje, hůlky a citronelové svíčky, které můžete   v noci zapálit, abyste odradili komáry a vytvořili atmosféru.

Pokud chcete citronovou trávu pěstovat později, měli byste vědět, že dobře roste ve vlhké půdě a potřebuje pravidelné zalévání, aby se zabránilo stagnaci vody. Nezapomeňte rostlinu přihnojit, aby dobře rostla a dlouho vydržela.

Citronelové svíčky

Cívky udrží komáry pryč.

Cívky jsou také účinné při odpuzování komárů a   stačí je zapnout,   abyste získali jejich výhody. Každá spirálka funguje ihned po zapnutí a dlouho vydrží. K dosažení požadovaných výsledků jich stačí nechat pár.

Účinek spirálek je většinou rychlý   , jsou připravené k použití a na závěr je třeba je zapálit zapalovačem. Po dokončení plamen zhasne a zanechá na něm   malý uhlík   , který vydává jemný obláček kouře, který není zdraví škodlivý, ale komáry rozhodně udrží mimo váš domov. Spirály lze použít venku v okruhu několika metrů a odpuzují komáry, ale také tygrované komáry a další otravný hmyz, jehož kousnutí může být často velmi nebezpečné.

Účinný přípravek proti komárům
Existují také přípravky proti komárům, které obsahují látku zvanou deet. Jde o látku známou jako účinný repelent a   často se používá k odpuzování komárů   . Používá se jako aktivní složka v různých přípravcích proti komárům v různých koncentracích.

Jeho repelentní účinek působí i proti dalšímu hmyzu, jako jsou klíšťata, blechy a koňské mouchy a jeho účinek na kůži trvá až 8 hodin. Je však vhodné jej použít dvakrát až třikrát, abyste ukázali jeho účinnost, pokud trávíte hodně času venku. Deet nepochybně funguje   a pár hodin po aplikaci se komáři ani nepřiblíží, protože cítí repelent.

Jak je však uvedeno výše, je lepší aplikaci po třech hodinách opakovat, aby se zabránilo štípnutí odolnějších komárů. Díky tomu je možné zůstat venku i uvnitř i s otevřeným oknem, aniž byste se museli bát, že se stanete obětí kousnutí komárem!