Jíst hodně ovoce po celý den je velmi důležité, protože zajišťuje vyvážený příjem živin a vitamínů. Zejména v teplém období se však do kuchyně může dostat mnoho hmyzu a na plodech se mohou tvořit komáři. Jak se chráníte? Zde najdete vše, co potřebujete vědět.

Sbohem ovocným muškám

Denní konzumace ovoce  je doporučována téměř každým a je součástí každé sebeúctyhodné diety. Antioxidační   vlastnosti   ovoce jsou velmi důležité pro udržení našeho těla zdravého po co nejdelší dobu. Vitamíny , které obsahuje , navíc  zaručují   stálý zdroj energie pro lepší zvládnutí všech úkolů dne.

Každé roční období má takříkajíc „své“ ovoce. Všichni máme chutě a můžeme preferovat jedno ovoce před druhým. Bez ohledu na to znovu zdůrazňujeme důležitost konzumace ovoce do 24 hodin.

Ovoce   lze také uchovávat mimo lednici a skladovat,   pokud není přezrálé. Jakmile je však zralá, je lepší ji dát do šuplíku naší lednice.

Zejména v letních měsících   mohou komáři a jiný hmyz přilákat vůně ovoce   a vtrhnout do naší kuchyně. Pojďme   objevit přírodní prostředky, jak udržet komáry daleko od našeho domova   . Zde jsou podrobnosti.

Přirozená metoda pro odpuzování ovocných mušek

Vůně   plodů a jejich zářivé barvy   jsou velkým zdrojem lákadel pro komáry, mouchy a další podobný hmyz. Nejen, že jsou otravné, ale také přispívají ke zkažení ovoce v naší kuchyni. Navíc, čím je zralejší, tím větší je riziko, že na něj přistanou komáři.

Ovocné pakomáry

Důvod? Komáři si ke kladení vajíček „vybírají“ velmi zralé ovoce nebo jiné fermentující látky   . Abyste se tomuto nebezpečí vyhnuli, jak již bylo zmíněno, je důležité uchovávat zralé plody v lednici. V teplých měsících roku však může být hmyz cítit i v jiných podmínkách.

Existuje několik   přirozených metod   , jak jim zabránit vstoupit do domu a cítit se „fascinováni“ ovocem nebo jinými potravinami v kuchyni. Který? Níže uvádíme souhrn praktických, jednoduchých a účinných přírodních prostředků   .

Například roztok  vody a cukru   může být důležitý, abyste se ochránili před hrozbou. Jednoduše umístěte nádobu s těmito smíšenými prvky blízko ovoce nebo na váš kuchyňský balkon. Další podobné řešení zahrnuje použití   octa a vína   .

Metoda je stejná. Do misky můžete dát půl vína a půl octa. Při umístění na parapet toto řešení   udrží hmyz mimo kuchyni a ovoce   , protože je rušen zápachem těchto prvků.

Další složky vám umožní tento problém lépe vyřešit.

Jedlá soda   je bezpochyby další položkou, která dokáže zlikvidovat komáry ve vaší kuchyni. Každý zná neuvěřitelné vlastnosti tohoto prvku, který dokáže lépe odmastit povrchy a je důležitý pro mnoho dalších aspektů. Patří sem také   jeho účinnost při odpuzování hmyzu   . Tak jako?

Odpuzovač ovocných mušek

Komáři, mravenci a hmyz obecně nemohou „tolerovat“ jedlou sodu a zmizí, jakmile tuto složku zahlédnou. Stačí   na určitých místech trochu tohoto přípravku rozetřít,   aby se eliminovalo riziko výskytu hmyzu na plodech nebo v kuchyni.

Typicky   , jakýkoli silný zápach vyděsí hmyz od ovoce   . Některé rostliny jako   rozmarýn   nebo   máta   jsou výborným přírodním prostředkem proti komárům, kteří jsou nemocní z jejich silného zápachu. Obecně totéž platí pro některé   esenciální oleje,   jako je levandule, eukalyptus nebo jasmín.

Umístění těchto rostlin na kuchyňský parapet nebo postřikování okolí éterickými oleji, které jsme právě zmínili, by mohlo skutečně vyřešit problém a eliminovat hrozbu komárů v kuchyni nebo na ovoci.