K ochraně balkonových rostlin před zeleným hmyzem můžete použít některé velmi účinné přírodní prostředky.

zelení brouci

Balkon plný   rostlin   je vždy působivý, zvláště v jarních a letních měsících, kdy můžeme naše zelené kamarády snáze držet dál od domu a v obzvlášť horkém počasí je samozřejmě zaručena dostatečná ochrana  Není však neobvyklé, že naše rostliny napadají různí parazité, kteří se vyskytují zejména v teplejších obdobích. Proto bychom se měli vždy, když jsou pěkné dny a teploty vyšší, podívat na naše rostliny na balkoně nebo na zahradě     . Mezi množstvím hmyzu, který může naše zelené kamarády potrápit, jsou   malí zelení broučci   .

Zelený hmyz na rostlinách: nejlepší prostředek k jeho likvidaci

Tento hmyz se líhne hlavně v létě a usazuje se na listech rostlin. Důvod je velmi jednoduchý: zelený hmyz se živí rostlinnými šťávami.

zelení brouci

Člověku nezpůsobují žádnou škodu, ale naopak mohou  představovat velmi vážné nebezpečí i pro rostliny.

Naštěstí existují způsoby,   jak rostliny tohoto hmyzu zbavit   . Mnozí se rozhodnou spoléhat na chemická řešení, která lze snadno najít na trhu. Doporučuje se však zaměřit spíše na přírodní a bio prostředky.

Abychom uvedli jen jeden příklad,   česnekový macerát   je ideální ingrediencí k udržení tohoto hmyzu daleko od rostlin. Příprava této zcela přírodní složky je vlastně docela jednoduchá.

Vezmeme pár stroužků česneku – asi 80 gramů – a nasekáme je na malé kousky,   ty pak ponoříme   na cca 24 hodin do vody (asi 5 litrů, pozn. red.).

Jakmile tato doba uplyne, stačí směs přefiltrovat a   získanou tekutinu použít k odpaření olistění rostlin   . Rostlině tak poskytneme vynikajícího spojence proti tomuto hmyzu, který odpudí i ostatní parazity.

Dalším prvkem, který umožňuje rostlině, aby se již nemusela potýkat se zeleným hmyzem, je   neemový olej   . Stačí asi deset kapek této přísady: přidejte ji do litru vody a dobře promíchejte.

Jakmile je tento proces dokončen,   nastříkáme získanou tekutinu na listy rostliny   a malé zelené broučky zůstanou jen jako vzpomínka. Ve skutečnosti tento hmyz nesnese vůni neemového oleje.

Marseillské mýdlo   je také vynikajícím prostředkem pro hubení štěnic a snadno se recykluje, protože se často již v domácnosti vyskytuje. Asi 30 gramů vloček rozpustíme     v půl litru vody a vše dobře promícháme.

Poté, co necháte roztok krátce působit, umístěte jej do rozprašovací láhve a zamlžte rostlinu, abyste zajistili vynikající ochranu proti zelenému hmyzu.

Výborným prostředkem je i tabákový nálev.

 Je důležité nastříkat tyto přírodní roztoky   také na zadní stranu listů , protože zelený hmyz se obvykle skrývá na méně viditelné straně listu.

Doutníkový tabák

A konečně , abyste udrželi zelený hmyz mimo dosah rostlin,   můžete zkusit také tabákový nálev   . Příprava je tak snadná. Půl hrsti doutníkového tabáku dáme do hrnce se dvěma litry vody, kterou musíme přivést k varu.

Jakmile se voda vaří, vypněte sporák a   nechte tři až čtyři hodiny odležet   . Po uplynutí této doby získaný roztok přefiltrujeme a tekutinu dáme do rozprašovače, aby bylo možné rostliny na balkóně nebo na zahradě opatrně odpařit.