Abyste ochránili své rostliny, vyrobte si tento účinný přírodní pesticid pouze s jednou čajovou lžičkou tohoto produktu. Zde je to, co potřebujete dále.

Bylinná složka

Často máte doma nebo na balkóně několik rostlin a snažíte se je udržovat zdravé a prosperující. Nicméně prvním důvodem, proč rostliny nemohly zůstat tak, jsou paraziti   . Nemá smysl pečovat o rostlinu zaléváním a umístěním na správné místo v domě; pokud je infikován, uschne a může krátce poté zemřít.

Paraziti patří mezi nepřátele rostlin a těch, kteří pracují na zahradě   . Mnoho měsíců péče a pak se to stane a rostlina náhle zemře. Mohou to být drobní škůdci nebo dokonce plísně. Mezi prvními najdeme různý hmyz a roztoče, kteří jsou nebezpeční pro přežití rostliny.

Rostlinné parazity

To je přesně důvod, proč   vám dnes chceme ukázat, jak vyrobit přírodní pesticid   . Na trhu je několik speciálně navržených produktů, ale většina z nich obsahuje chemikálie. Ukážeme vám, jak si ho připravit za pár minut pomocí přírodních produktů. Vše následující v dalším odstavci.

Recept na přírodní pesticid

Jak již bylo zmíněno, nyní vám ukážeme, jak vyrobit účinný přírodní pesticid. Stačí jen velmi málo a za některé produkty nemusíte utrácet mnoho peněz, protože se jedná o   zcela přírodní  produkt a tyto ingredience byste již mohli mít doma, aniž byste je museli kupovat.

K přípravě tohoto přírodního pesticidu budete potřebovat:   500 ml mléka (prošlé mléko je také v pořádku) a 1 lžičku česnekového prášku   . Pak budete potřebovat gázu nebo bavlněnou látku, nálevku a prázdnou lahvičku s rozprašovačem. Pojďme se ale podívat, jak tento pesticid vyrobit.

Pesticidy samozřejmě

První věc, kterou musíme udělat, je vzít nádobu a nalít do ní mléko. Poté přidejte lžičku česnekového prášku. Dobře promícháme a poté necháme asi 3 hodiny odležet   . Po uplynutí potřebné doby můžete roztok vzít a přefiltrovat pomocí gázy nebo bavlněného hadříku.

Poté pomocí trychtýře naplňte do lahvičky s rozprašovačem. Nyní můžete rostlinu pravidelně zalévat tímto přírodním pesticidem, který ji pomáhá chránit před parazity. Rostliny pravidelně zalévejte zhruba každé 4 dny   a uvidíte, že jsou zdravé a bez problémů prospívají. Tento pesticid můžete použít na všechny své rostliny.

Česnek a mléko: pesticidy

Mléko i česnek se často používají jako pesticidy. Mléko je výborné, protože cukr, který obsahuje, je jed pro parazity   . Nedokážou ho strávit, a proto je skutečným spojencem rostlin.

česnek a mléko

Pokud jde o česnek,  je to ale jeho vůně, která má odstrašující účinek. To zajišťuje látka obsažená v žárovce. Toto je allicin, sloučenina síry. Vůně má repelentní účinek a odpuzuje parazity i plísně. Existuje mnoho česnekových léků a některé dokonce jednoduše umístí stroužek do země.