Špatný zápach v koupelně? Může to pocházet z odtoku sprchy. Podívejme se, jaké mohou být příčiny a jak je odstranit.

Špatný zápach z výfuku

I když je naše koupelna dokonale čistá,  často stále zapáchá. Může se stát, že zdrojem je ve skutečnosti sprchový odtok. Co by se pak mělo dělat?

Špatný zápach v koupelně.

Ačkoli je ve většině případů obviňována toaleta, někdy je skutečným viníkem zápachu nepředstavitelná sprcha. Není těžké zajistit, aby již nevznikaly nepříjemné pachy. K ochraně odtoků a potrubí stačí pár neagresivních prostředků.

Koupelna je nejčastěji využívanou místností v domě. Pokud se zamyslíte nad tím, jak často kolem něj chodíte, byť si jen umýt ruce, je samozřejmé, že   je při častém používání obzvláště náchylný k hromadění choroboplodných zárodků a bakterií. A přestože se staráte o to, abyste jej co nejlépe vyčistili, často to nestačí, protože ve vzduchu může zůstat nepříjemný zápach, který zůstává trvalý a nechce zmizet. Je běžné, že za to může toaleta,   velmi často za to mohou odtoky, zejména ty ve sprše   . Ale proč právě on? Důvody se liší a je důležité identifikovat příčinu zápachu, abyste věděli, jak nejlépe postupovat.

zapáchající sprchový odtok

Nejprve je třeba prozkoumat  jámu v koupelně  . Nejprve zkontrolujte, zda je oblast, kde se hromadí zbytková voda, zcela vypuštěna. Pokud ne,   je na čase jej důkladně vyčistit a odstranit veškeré zbytky vlasů, mycího prostředku a slizu   , které způsobují zadrhnutí. Přetrvávajícího zápachu se snadno zbavíte.

Pokud jste však napojeni na kanalizaci a nemáte septik,   problém může být ve vašem potrubí.

Prvním krokem je   kontrola, zda je sprchový sifon v dobrém stavu   a není třeba jej vyměnit. Pokud by byl poškozen, neplnil by svou práci správně, to znamená, že by zabránil vzniku nepříjemných pachů. Jakmile je problém identifikován, je velmi snadné jednat.

Jak odstranit nepříjemný zápach ze sprchy

Zápach splašků v koupelně rozhodně není příjemný. Někdy se stává stále závažnějším a může dokonce ovlivnit vůni zbytku vašeho domova. Identifikace příčin zápachu z odtoku je základním prvním krokem k pochopení toho, co dělat   . Jakmile je problém ověřen a identifikován, existuje několik možností, jak jednat.

Špatný zápach v koupelně

Jednoduchým řešením je nepochybně zajít do supermarketu a koupit čistič odpadů nebo přípravek na odstranění zápachu. Musíte však pamatovat na to, že se jedná o chemické produkty a jejich nesprávné nebo příliš časté používání může způsobit poškození potrubí. Pokud naopak dáváte přednost ekologičtějším prostředkům,   existují různé přírodní a domácí metody, které lze použít a jejichž účinnost je více než zaručena   .

Produkty, které potřebujete, pravděpodobně již máte ve své zásobě, konkrétně   jedlou sodu a bílý ocet   . Podívejme se, jak je lze použít pomocí spolehlivé metody.

Přírodní prostředky na nepříjemné pachy

Jakmile zjistíte, že problém nesouvisí se sifonem, ale že jde o nárůst zápachu v důsledku stagnace ve vašem potrubí, můžete přejít k přírodním prostředkům. Ty nejen chrání potrubí, ale   také neuvolňují do okolí žádné chemické pachy a navíc vám ušetří peníze   .

Ocet a jedlá soda pro boj s nepříjemnými pachy

Pokud chcete použít jedlou sodu, o které je známo, že přirozeně odstraňuje pachy, a ocet, budete potřebovat horkou vodu. Vezměte nádobu, nalijte   do ní trochu horké, ne vroucí vody, poté přidejte 5 lžic jedlé sody a sklenici bílého octa   . Jakmile přidáte obě složky, dojde k chemické reakci, a proto se tvoří pěna. Využijte toho a nalijte roztok přímo do odpadu. Po dobu 30 minut nezapínejte vodu a nechte směs působit   .

Pokud z odtoku vytéká bílá pěna, znamená to, že se směs zvedla a vyčistila odtok. V tuto chvíli,   po 30 minutách, můžete do odtoku nalít vařící vodu   a rozloučit se s nepříjemným zápachem vycházejícím z odtoku.