Štěnice   jsou   pro mnoho lidí skutečnou noční můrou. Jedná se o hmyz, který se obecně živí zeleninou a ovocem a může často napadnout naše rostliny, naše zahrady a sady, ale také vstoupit do domu přitahován jídlem. Jejich hlavní charakteristikou je vydávat silnou   vůni  , což je taktika, kterou používají jako zbraň k zastrašení predátorů. I z tohoto důvodu je jistě vhodné je nedrtit. Podívejme se, jak   je odstranit   .

Metody, jak udržet štěnice pryč: Zde jsou ty nejúčinnější

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak udržet štěnice mimo dům, jsou bezesporu   moskytiéry   . Je to zábrana, která zadrží veškerý hmyz, včetně štěnic, a lze ji snadno použít v jakémkoli typu domácnosti. Může být instalován na okna a dveře.

 Podceňovat by se neměly ani konkrétní produkty . Jedná se o produkty, které jsou ve většině případů ekologicky udržitelné a v podstatě využívají pohybů tohoto hmyzu, odchytávají ho a následně vypouštějí do přírody, aniž by ho zabily. Ve skutečnosti je distribuují udržitelným a neagresivním způsobem.

Věděli jste, že  česnek   je také obzvláště účinný? Jeden z nejzajímavějších a nejužitečnějších přírodních prostředků na všechny druhy parazitů, zejména na ty, kteří napadají zahradu. Můžete si vyrobit opravdový odvar  , který pak můžete nastříkat na postižená místa nebo na rostliny, které máme na zahradě. Tímto způsobem se štěnice účinně odpuzují.

Existuje další velmi užitečný odvar  na bázi artemisie. Tento lék je stejně účinný, zejména při použití v zeleninových zahradách.

Užitečné rady

Štěnice jsou bohužel zrádný hmyz. Velmi často se mohou schovat na nejnepravděpodobnějších místech: dokonce i v záhybech   oblečení  , které visí venku! Není náhoda, že se jim tak často podaří dostat do domu.

Než si tedy do domu přinesete oblečení, bylo by moudré podívat se na všechna místa, kam mohou paraziti napadnout. Zkontrolujte různé kapsy a záhyby. Obecně platí, že k ochraně rostlin a květináčů s rostlinami můžete zvolit také velmi účinný „taktický“ prostředek.

Ve skutečnosti můžete střídat různé druhy zeleniny a ovoce na zahradě a vyhnout se těm, které obecně přitahují štěnice více než jiné. Kukuřice a bazalka například patří mezi „nejchutnější“ produkty a kdybychom je mohli přestat pěstovat, byl by to úspěch!