Existuje opravdu důmyslný a velmi užitečný trik, jak důkladně vyčistit náčiní, kterým vytíráme podlahu: mluvíme o   soli na mop. To je opravdu úžasná technika, pojďme se na to podívat podrobně!

Sůl v mopu: proč byste ji měli používat?

Když používáme utěrky na různé úklidové práce kolem domu  , často je zapomínáme dezinfikovat. To je velká chyba, protože byste mohli mít opačný efekt a svůj domov ještě více zašpinit.

Použití   soli v mopu spadá právě do tohoto kontextu. Toto je proces, který vám umožňuje odstranit z mopu choroboplodné zárodky a bakterie: Ano, protože pokud je mop na jedné straně velmi užitečný a pohodlný, může také obsahovat mnoho bakterií a choroboplodných zárodků, pokud není pravidelně dezinfikován.

Sůl v mopu: jak ji používat

Ale jak použít   sůl v mopu   ? Předně je třeba říci, že byste mop nikdy neměli nechávat v kbelíku se špinavou vodou: vedlo by to k řadě   choroboplodných zárodků   a bakterií a také k nesnesitelnému zápachu.

Některé čistíte bělidlem, jiné jedlou sodou, ale místo nich doporučujeme použít sůl. Tento levný a velmi praktický prostředek funguje téměř jako zázrak. Jednoduše přidejte lžíci soli do mopu,   přidejte do kbelíku asi litr vody a nechte hodinu odležet   .

Hrubá sůl se po staletí používá ke sterilizaci povrchů a předmětů. Ve skutečnosti je to kombinace soli a vody, která vytváří osmotický efekt, který během okamžiku zabíjí bakterie.

Sůl je bezesporu velmi ekonomickým a praktickým řešením čištění mopu.

Jiné prostředky

Jak již bylo zmíněno, existují i ​​jiné prostředky k čištění mopu. Někteří lidé například   kromě soli nalijí i šťávu z několika citronů a   pak hadry a celý mop na pár hodin namočí.

Jiní považují za užitečné  využít sílu jedlé sody v kombinaci se solí; zatímco tam jsou dokonce tací, kteří používají infuze a oleje, jako je tea tree oil. Jedná se o speciální roztok s antibakteriálními vlastnostmi, který v krátké době eliminuje nepříjemné pachy. Udělejte to samé, nalijte roztok do kbelíku a nechte alespoň hodinu máčet.