Sušení pomerančů: ozdobte a provoňte celý svůj domov!

Pomeranče patří mezi potraviny, které můžeme označit jako multifunkční. Jedí se jednotlivě, chutnají lahodně a lze je použít do mnoha sladkých i slaných receptů.

jak sušit pomeranče za 99937

Jejich vysoký obsah vitamínu C z nich dělá vynikajícího spojence pro posílení našeho imunitního systému.

Dnes se však zaměříme na jinou kvalitu: vůni. Svěží a vytrvalá, naplní dům energickou a slunečnou vůní.

Jak využít aroma pomerančů

Abychom mohli využít vůni tohoto ovoce a provonět naše domovy, musí být nejprve vysušeno.

Dále uvidíme, jaké metody můžeme použít. Pro každého však bude nutné začít s výběrem ovoce stejným postupem a ještě dříve.

Kupujeme pouze bio pomeranče se silnou slupkou. Tím je zaručena trvalejší a zdravější vůně.

Abychom je vysušili, musíme je nejprve umýt a nakrájet na tenké plátky. Poté je položte na půl hodiny na list savého papíru, abyste odstranili část šťávy.

Pokud chceme, aby nic nepřišlo nazmar, můžeme během čekání na použití sušených pomerančů položit list namočený ve šťávě na radiátor.

Když uschne, uvolňuje lahodnou vůni po celém domě.

Různé způsoby sušení pomerančů.

jak sušit pomeranče pro a57fc642df45532eeb43da019d6c86c4

Jakmile je naše ovoce umyté, nakrájené a usušené, musíme se rozhodnout pro způsob, jak je usušit:

  • Doma můžeme použít troubu. V tomto případě položíme plátky na pečící papír a pečeme při 90° 3 hodiny. V polovině času je otočíme.
  • Rychlejší metodou je ohřát pomeranče v mikrovlnné troubě na střední výkon po dobu několika minut. Stupeň suchosti občas kontrolujeme, abychom předešli popálení.
  • Nejpřirozenějším způsobem sušení pomerančů je jednoduše je sušit na vzduchu. Umístěte je na povrch, kde na ně bude přímo dopadat slunce. Musíme počkat alespoň sedm dní a pak je obrátit a nechat dalších sedm dní odpočívat, aby oschly z obou stran. Pokud nespěcháme, je to pro nás ta správná metoda.
  • Abychom nepromarnili den, aniž by náš dům voněl citrusy, můžeme plátky sušit přímo na radiátorech. Položte je na papír a položte na radiátory. Za sedm dní budou připraveny k dalšímu použití.

Sušení pomerančů: Jak použít plátky k provonění domu

Jakmile získáme naše krásné sušené plátky pomeranče, jejich použití závisí pouze na naší fantazii.

Pokud nás zajímá pouze vůně, dejte je do malých bavlněných sáčků. Postavme je na různá místa v domě, včetně blízkosti radiátorů a kamen, aby teplo uvolnilo veškeré aroma.

Abychom využili estetiku tohoto domácího parfuméra, můžeme z disků, které pověsíme na dveře, vyrobit girlandy. Dekorativní a voňavé jsou i kompozice se sušenými květinami umístěnými na stolech a poličkách.

Dobrý nápad je udělat středový díl z jednoduché průhledné skleněné vázy. Plátky pomeranče vložíme dovnitř, třeba spolu s dalším zimním ovocem jako jsou kaštany a vlašské ořechy.

Náš dům bude vonět jako nádherný pomerančovník!