Abychom našim rostlinám zaručili zdravý, silný a bujný růst, můžeme se uchýlit k velmi účinnému triku.

hrnková rostlina

V létě   příroda opět přebírá kontrolu   a dává barvy, svítivost a krásu všem prostředím. Určitě není náhoda, že v letních měsících se mnoho lidí rozhodne pěstovat mnoho rostlin na své zahradě, ale také na balkoně, na parapetu nebo v místnostech svého domu. Každý, kdo se rozhodne věnovat se vášni zahradničení, musí samozřejmě pamatovat na to, že   jeho ekologičtí přátelé vyžadují velkou péči   a správnou údržbu. Jen tak lze zaručit květinám a rostlinám dlouhou životnost a umožnit zdravý, silný a bujný růst.

Rostliny pepře touto metodou zaručeně porostou

Rostliny pepře patří bezesporu k mnoha rostlinám, které v této době snadno najdete na zahradě, na balkóně nebo doma     .

pepř

Pepř, běžně používaný jako zelenina, je   běžnou potravinou v italské kuchyni   . Existuje mnoho receptů, které lze připravit s paprikou, a proto jsou rostliny tak běžné.

Mnoho lidí si však neuvědomuje některé vlastnosti pepřových rostlin, které by měly být lépe známé. Například papriky jsou   vytrvalé rostliny   , což znamená, že mohou žít několik let.

Pokud budeme opatrní a uděláme vše správně, můžeme naší paprikě zaručit velmi dlouhou životnost.

Vzhledem k tomu, že se jedná o víceleté rostliny,   není nutné je vysazovat každý rok   . Ve skutečnosti se rostliny pepře vracejí k životu každý rok a produkují tento prvek s mnoha výhodami.

Nyní, když známe tento aspekt, již nemusíme vyhazovat sazenice papriky (nebo sazenice paprik), které se nevyrodily dobře.

To je špatný krok, protože   existuje způsob, jak je zachránit   a vrátit je zpět k nepřetržité výrobě. Navíc nám to také hodně ušetří, protože nemusíme neustále kupovat semínka a sazenice.

První věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že rostliny pepře nežijí dlouho v nízkých teplotách. V chladnějších měsících je proto není vhodné chovat venku   , pokud nejsou pěstovány ve vytápěném skleníku.

Ideální je chovat rostlinu v zimních měsících uvnitř. Papriku stačí   vyrýt, vykořenit a vložit do většího květináče   .

Na dno tohoto většího květináče dáme   trochu hlíny nebo štěrku   , aby voda nezůstávala pod úrovní kořenů.

Dalším důležitým zásahem je postřik rostliny účinným   pesticidem  k likvidaci všech možných parazitů. K výrobě vynikajícího pesticidu se můžeme uchýlit ke směsi neemového oleje a marseillského mýdla.

S tímto řešením dosáhnete vynikajícího výsledku

Po dokončení těchto kroků můžeme rostlinu přenést   dovnitř domu nebo do garáže  , kde bude jistě více než deset stupňů a dostatek světla. Rostlinu stačí zalévat jednou týdně.

Rostliny pepře

Pokud si všimneme, že paprika ztrácí listy nebo žloutne, nemusíme se znepokojovat, protože    právě vstoupila do vegetativního klidu . Odřízneme všechny vedlejší větve, ponecháme pouze větve hlavní.

Po návratu jara můžeme papriku přemístit   na teplejší místo  a zajistit její častější zálivku.

Papriku můžeme vynést i ven, ale pouze pokud máme jistotu, že noční teploty již nebudou klesat pod určitou hranici.

Budete-li pečlivě dodržovat všechny tyto rady,   paprika poroste silně a bujně   : pokud budeme mít štěstí, budeme svědky bohaté produkce.