Věděli jste, že existuje trik, který můžete použít k rychlému vypěstování nových sazenic a větví pro vaše orchideje? Pojďme to společně zjistit.

Růst sazenic

Existují různé možnosti a techniky, jak udržet rostliny vždy kvetoucí a zdravé. Každá rostlina potřebuje nějakou péči a triky, aby rostla bujně. Orchideje jsou velmi jemné a krásné keře, které   potřebují náležitou péči, aby rychle rostly nové větve a listy.

Pokud rostlině poskytnete   správné množství světla   , vody a hnojiva, můžete stimulovat její fázi květu. Chcete-li rychle pěstovat sazenice orchidejí, doporučuji přečíst si metodu vysvětlenou zde.

Péče o orchidej

Orchideje jsou   květiny   , které vyžadují zvláštní péči, aby se vyvíjely a tvořily nové kořeny a listy. Voda je   nezbytná pro růst a vývoj orchidejí. Jako tropické rostliny vyžadují pořádnou dávku světla a vlhkosti.

Některé odrůdy rostlin se dobře přizpůsobují různým klimatickým podmínkám. Pokud jde o osvětlení, je třeba říci, že ačkoli vyžaduje hodně světla, nikdy by nemělo být vystaveno přímému slunečnímu záření.

Voda je nezbytná pro všechny druhy rostlin, protože umožňuje jejich životní funkce. Pokud jde o orchideje, je třeba si uvědomit, že dávka musí být podávána v odpovídající dávce a frekvenci. Substrát   pro orchidej   musí být vždy vlhký. Nikdy nepřelévejte, aby    nedošlo ke stagnaci vody a hnilobě kořenů rostliny .

Krásné orchideje lze pěstovat přirozeně pomocí speciálních hnojiv a speciální péče  Chcete-li získat krásné květiny a mít vždy zdravé orchideje, lze použít několik jednoduchých postupů.

Orchideje

kvetoucí orchideje

Orchidej   kvete většinou jednou ročně, ale díky elegantním poupatům vydrží dlouho. Obecně se dá říci, že   kvetení orchidejí   souvisí s více faktory. Pro podporu kvetení této krásné tropické rostliny je ideální skladovací teplota mezi 20 a 25 stupni.

Orchidej potřebuje mnoho hodin světla, ideálně filtrovaného přes závěs v domě.   Proto je důležité dbát na správné množství světla, vlhkosti a hnojiva v závislosti na   druhu orchideje .

Existují některé druhy orchidejí, například známá   phalaenopsis nebo motýlí orchidej   , jejichž květy vydrží tři až pět měsíců. Pro tvorbu nových výhonů a nových květů po odkvětu stačí odříznout suché větve a stonky v místech, kde jsou uzliny prázdné.

Orchideje

Metody rozmnožování větví a sazenic.

První věc, kterou musíme udělat, abychom   měli vždy kvetoucí orchideje   s rostlinami a větvemi, je vzít stroužek česneku a nakrájet ho na malé kousky. Nakrájený česnek pak dejte   do skleněné nádoby s asi 300 ml vody. Po uzavření nádoby zátkou by se měl česnek máčet asi 4 hodiny.

Mezitím si vezměte vajíčko, na jednom konci udělejte malou dírku, vyprázdněte ji a na opačné straně udělejte další dírku. Vyprázdněnou  skořápku   je třeba dobře omýt vodou. Nyní jednoduše vezměte   větvičku orchideje   a na jednom konci ji šikmo seřízněte, aby snáze absorbovala vodu.

Poté, co byla voda s česnekem filtrována, měla by být převedena do skleněné nádoby. Stonek   orchideje   by měl být ponořen do filtrované česnekové vody asi na dvacet minut. Po této době by měla být větev očištěna bavlnou. Pak vezměte trochu mechu, navlhčete jej česnekovou vodou a poté nechte okapat. Po naplnění skořápky mechem do ní jednoduše vložte větvičku orchideje.

Nakonec musíte vzít malou plastovou láhev a odříznout hrdlo láhve, abyste vytvořili další nádobu. Po umístění hrdla láhve na dno plastové nádoby položte   skořápku s orchidejí   . Po přidání vody byste měli nádobu se stonkem orchideje utěsnit v misce.

Po čtyřech týdnech můžete začít s výměnou vody a zhruba po dvou měsících získáte nové listy a zdravé kořeny. Nakonec   lze novou rostlinu orchideje   umístit do průhledné vázy s trochou zeminy.