Věděli jste, že existuje skvělý způsob, jak provonět oblečení na dlouhou dobu? Stačí přidat přísadu, abyste dosáhli tohoto výsledku a deodorizovali vaše oblečení na dlouhou dobu. Pojďme zjistit, o jakou složku se jedná!

Oblečení dlouho zapáchá.

Občas se stane, že oblečení, které jde z pračky, nevoní tak, jak bychom si přáli. Často   ani aviváž oblečení nevoní,   protože je plné chemických složek, ale někdy může být problém v nedokonale čisté pračce nebo třeba v nadměrném používání pracích prostředků.

Co ale   použít místo aviváže   k provonění oblečení? Existuje přírodní přísada   , kterou můžete přidat při praní v pračce, aby vaše oblečení lépe vonělo. Pojďme zjistit, o jakou   složku se jedná,   ale podívejme   se i na další prostředky   , aby vaše oblečení  dlouho vonělo!

Žena cítí voňavé oblečení

Esenciální oleje pro parfémování oděvů

Skvělým řešením, jak nahradit aviváž a provonět oblečení, je použití   esenciálních olejů   . Můžete   si vybrat libovolnou vůni   , vybrat si tu, která se vám nejvíce líbí, nebo ji obměňovat pokaždé, když potřebujete dát oblečení do pračky.

Výhodou použití esenciálních olejů je také to, že   látky zůstávají dokonalé   a dlouho vydrží. Můžete   použít citrusové esenciální oleje, jako je bergamot, citron nebo pomeranč,   které jsou účinné pro deodoraci a osvěžení oblečení.

Nebo se můžete rozhodnout pro   esenciální olej z tymiánu, eukalyptu, máty   a dalších aromat, které najdete na trhu. Níže vysvětlíme, jak používat tuto přírodní složku k provonění oblečení:

  • Zřeďte 10 kapek esenciálního oleje v 1 sklenici vody
  • Nalijte roztok do misky na aviváž.

Příjemně vonný účinek vybraného esenciálního oleje působí na oblečení a zanechává intenzivní vůni.

Výhody octa na oblečení

Ideální je také vonná voda na praní prádla.

Dalšími vynikajícími řešeními pro provonění oblečení jsou voda z pomerančových květů nebo levandulová voda. Jednoduše nalijte   vodu do rozprašovače a nastříkejte ji na oblečení,   než je dáte do pračky. Oblečení po vložení do sušičky příjemně voní a pohodlně se nosí, dotýká se ručníků a mnoho dalšího.

Růžová voda je také výbornou alternativou   ,   ideální pro   provonění oblečení   . Růžová voda zanechává na oblečení jemnou vůni a je ideální pro ty, kteří nemají rádi výrazné vůně. Existují i ​​jiné metody, jak udržet oblečení svěží a trvalé. Zde uvádíme některé, které lze snadno uvést do praxe a obsahují levné a snadno dostupné přísady.

Metoda vonného papíru pro dlouhotrvající provonění oblečení

Metoda vonného papíru   je také ideální pro to, aby oblečení ještě lépe vonělo. Abyste to mohli uvést do praxe, budete doma potřebovat papír, který pravděpodobně máte v kuchyni, a esenciální olej vaší oblíbené vůně.

Přidejte několik kapek esenciálního oleje na papírovou utěrku   a vložte ji do bubnu spolu s oblečením do sušičky. Jedná se o vynikající řešení, jak jej v závěrečném kroku, sušení, provonět na dlouhou dobu   .

Žena cítí voňavé oblečení

Další prostředky k tomu, aby oblečení lépe vonělo

Existují i ​​jiné prostředky, jak oblečení provonět na delší dobu a dosáhnout tak ještě lepších výsledků než aviváže, které se navíc vyhýbají chemickým látkám obsaženým ve složení. Tyto jsou nejúčinnější:

Metoda s přízí   : Skvělý způsob, jak udržet vaše oblečení dlouho svěže, je vzít několik klubíček příze a přidat do nich pár kapek esenciálního oleje vaší oblíbené vůně. Před sušením můžete přidat například pár kapek vanilkového esenciálního oleje.

Metoda levandulových sáčků   – Použití jednorázových levandulových sáčků je účinný způsob, jak udržet oblečení svěží.

Díky uvedeným metodám skvěle a bez použití aviváže zbavíte své oblečení zápachu. Látky   zůstanou ještě jemnější   a vůně vydrží mnohem déle než u aviváže připravených k použití!