Odstranit vlhkost ze zásuvek a skříní není tak složité a můžete jednoduše použít přírodní produkty. To je to, co potřebujete.

Už žádná vlhkost v zásuvkách

Vlhkost v domácnosti je problém, se kterým se musí denně potýkat mnoho lidí   . Zejména v chladných zimních dnech, kdy nemůžete svůj dům dostatečně větrat. Ale není to jen v ložnici, vlhkost absorbují i ​​uzavřené zásuvky jako komody nebo skříně.

V tomto případě musíte být opatrní a otevřít a větrat, jinak dojde k hromadění vlhkosti a riziku tvorby plísní. Jak již bylo řečeno,   v malých místnostech téměř vždy hrozí vznik plísní, a proto bychom se jim měli snažit vyhnout   .

Prvním krokem je určitě pravidelné zasílání, ale to nestačí   . Vlhký vzduch je ve skutečnosti zdrojem bakterií, které můžete pouze dýchat, ale které pronikají do tkanin vašeho oblečení a zanechávají nežádoucí pachy. Existuje několik způsobů, jak odstranit vlhkost a   zabránit zápachu z oblečení, pokud je příliš dlouho skladováno ve vnitřní skříni.

Vlhkost ve skříni

Nyní uvidíme některé způsoby, jak trvale odstranit vlhkost ze skříně, ale také ze zásuvek. Budeme mluvit o zcela přírodních lécích   , které využívají přírodní produkty, které ve většině případů najdete ve své domácí spíži.

Jak odstranit vlhkost ve skříni: přírodní metoda.

Jak již bylo zmíněno, vlhkost ve skříni je vážný problém, protože nejen zanechává nepříjemný zápach, ale také proniká dovnitř oblečení. Ale nejen proto, že v nejhorším případě mohou také hnít, zvláště pokud jste skříň měsíce neotevřeli a v domě je obzvlášť vlhko.

Jednou z nejúčinnějších alternativ k odstranění vlhkosti ze skříně je bezesporu jedlá soda   . Ten má ve skutečnosti vlastnosti proti zápachu a často se používá k pohlcování nepříjemných pachů, ale často se také používá zředěný ve vodě k čištění nábytku, toalet a podlah.

Hydrogenuhličitan sodný

Mezi jeho mnohé vlastnosti, jak již bylo zmíněno, patří eliminace pachů a následné pohlcování vlhkosti   . Zcela přírodní lék a velmi levný. Připevnění je opravdu snadné. Nejprve jednoduše vyprázdněte   skříň a vyčistěte ji vodou a jedlou sodou   .

Jakmile uschne, můžete všechno oblečení vrátit zpět a   do skříně umístit malou misku jedlé sody  . Vlhkost se sníží a rozdíl určitě poznáte. Čas od času byste však měli nezapomenout vyměnit jedlou sodu v misce.

Přirozenější metody boje proti vlhkosti ve skříni

Jedlá soda není jediným lékem. Ve skutečnosti   existují další, vždy přirozené, které jsou stejně    účinné  . Níže vidíme některé z nich:

Lék na vlhkost ve skříni – mastek
  • Dětský pudr   : Je velmi účinný proti vlhkosti a lze jej jednoduše nasypat do skříně, aby se rozšířila jeho fantastická vůně. Můžete ji posypat na police nebo dát do malých misek.
  • Kukuřičný škrob   – pomáhá udržet vlhkost v malých prostorách a je pro to ideální. Jednoduše naplňte malou misku a umístěte ji na jakoukoli polici ve skříni.
  • Rýže   : Ta také zadržuje vlhkost. V tomto případě není vhodné rozkládat rýži po spíži, ale jednoduše ji vložit do misky nebo organzového sáčku a smíchat s pár kapkami esenciálního oleje. Tímto způsobem absorbujete vlhkost a provoníte svůj šatník.