Nedá se nic dělat, vždy jsou nejúčinnější prostředky našich prarodičů. S pouhým stroužkem česneku a trochou kávy vytvořili zázrak, o tom to celé je.

Česnek a káva

Staré léky   a staré triky a metody se vždy osvědčí jako nejlepší. Naši předkové se těšili harmonii s přírodou, o které se dnes většině z nás může jen zdát. Pracovali mnoha různými způsoby, aby dostali to, co chtěli. Dnes mluvíme o způsobu, jak si vychutnat   potenciálně nekonečný zdroj česneku   přímo doma. Kdo by nechtěl mít doma stálý zdroj česneku? Existuje způsob, jak toho dosáhnout a my vám ho vysvětlíme v následujícím článku.

Velmi oblíbená přísada

Česnek je jedním z hlavních protagonistů italské, středomořské kuchyně   Existuje mnoho jídel, která by bez přidání této přísady nebyla stejná. I když je mnoho lidí, kteří ho nemají rádi, je to přísada, která může obohatit naše pokrmy tím, že jim dodá výjimečnou chuť. Kromě chutné vůně má česnek   důležité prospěšné vlastnosti.

Ve skutečnosti jde o vynikající zdroj   antioxidantů   a nejen to: z chemického hlediska česnek obsahuje molekulu allicin. Allicin má   antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Další výhodou této molekuly je snížení krevního tlaku   : díky kardiovaskulárnímu zdraví. Zkrátka opravdový dar, který nám příroda nadělila.

Stroužky česneku

Česnek můžeme použít jako základ na   smaženice,   jako přísadu k dochucení salátů a polévek nebo jako hlavní přísadu do pokrmu. Vynikající krémy se dají     vyrobit k dochucení různých pokrmů nebo jako pomazánka na bruschettu. Nekonečné množství skvělých receptů   . Nyní se podívejme, jak můžeme vytvořit potenciálně nekonečný zdroj česneku!

Zkombinujte trochu kávy se stroužkem česneku, to se stane

Abychom dali česneku život, musíme nejprve   získat stroužek česneku   . Musí to být hřebíček, který nemá sebemenší stopu po plísni a má více než jednu cibulku. Ve skutečnosti   může každá existující cibule vyrůst v rostlinu   . Vyvarujme se výběru příliš malých stroužků: rostlina z nich jen velmi těžko vyroste. Nejpříznivější doba pro provedení této operace je uprostřed sezóny: jaro nebo podzim.

Po pečlivém výběru nejlepších segmentů je musíme   nechat ponořené alespoň celý den   . Po čtyřiadvaceti hodinách můžeme začít žárovky umisťovat do země. Zemina musí být kvalitní a musíme přidat trochu kávy. Ne tekutá káva,   ale mletý prášek   . Kombinace kávové sedliny se zeminou dává kávě   vynikající nutriční vlastnosti. Cibulky umístíme deset centimetrů od sebe a vydatně zaléváme.

Stroužky česneku

Květináč by měl   být umístěn na přímém slunci  , ale musíme zajistit, aby půda zůstala vždy vlhká, dokud se neobjeví první výhonky. S trochou trpělivosti a péče vaše rostlina   během několika měsíců ožije stroužky česneku. Sklizeň může proběhnout pouze v případě, že česnek má velmi suché střevo.