Když pereme prádlo na podzim a v zimě, jsou často   obzvláště vlhké dny   , které mohou vést k nepříjemnému zápachu v oblečení. Chcete-li     odstranit   zatuchlý zápach z oblečení, můžete použít mnoho přírodních prostředků.

Objevte triky, jak mít vždy voňavé oblečení i ve vysoké vlhkosti.

Smíchejte Marseillské mýdlo s jedlou sodou.

Spolehlivým lékem   na zatuchlé pachy   je směs   marseillského mýdla a jedlé sody   . Tato sloučenina vám umožní zcela odstranit nepříjemné pachy z vašeho oblečení, čímž získáte omamnou vůni.

Jednoduše přidejte 1 polévkovou lžíci jedlé sody a 2 polévkové lžíce marseillského mýdla do přihrádky na prací prostředek. Výsledek bude neuvěřitelný!

Použijte ocet spolu s jedlou sodou.

Další přírodní a účinnou sloučeninou je   směs bílého octa a jedlé sody   . Je to výborný lék na zatuchlé pachy. V tomto případě je lepší nejprve přidat do pračky hrnek octa a poté spustit druhý cyklus s jedlou sodou.

Můžete také   přidat pár kapek esenciálního oleje,  abyste oblečení ještě více provoněli!

Výborným prostředkem je citrusový ocet.

Pokud dáváte přednost použití alternativy k octu,   můžete se rozhodnout pro kyselinu citronovou. Tento přípravek má vynikající změkčující vlastnosti a dokáže také zcela odstranit zatuchlý zápach z oblečení.

Doporučujeme   rozpustit 75 gramů kyseliny citronové v 500 ml teplé vody   a asi 10 kapek vonného esenciálního oleje. Na každé vyprání prádla můžete použít 100 ml tohoto roztoku a výsledek bude neuvěřitelný!

Neomylným trikem je odstředivka

Dalším způsobem   , jak bojovat se zatuchlým zápachem,   je použití odstředivky. Zpravidla je vhodné   volit rychlost alespoň 800 otáček za minutu,   aby se oblečení příliš nemačkalo. Pokud však nemáte možnost sušit prádlo na slunci, doporučujeme zvýšit otáčky odstřeďování.

Sušení je velmi důležité

Pro boj se zatuchlým zápachem je sušení velmi důležité. Ve skutečnosti doporučujeme   oblečení ihned po vyprání vyndat z pračky   a ihned vyndat. Pokud je den příliš vlhký a deštivý, doporučujeme vybrat si místnost, kde může vaše oblečení rychle uschnout a kde je vždy cirkulace vzduchu.

Rozhodněte se pro přírodní odvlhčovače

Proti vlhkosti pomáhají i   přírodní odvlhčovače   . Pro boj proti zatuchlému zápachu si můžete vyrobit velmi užitečné odvlhčovače vlastníma rukama.

Vše, co potřebujete, je   hrubá sůl, několik sklenic a několik kusů plastu, abyste je utěsnili   . Sklenice můžete umístit pod prádelní šňůru nebo na okenní parapety, abyste přirozeně působili proti vlhkosti.

Je to vynikající prostředek proti vlhkosti! Vaše oblečení bude dokonalé a vždy voňavé.