Věděli jste, že existuje trik, který pomůže vašim orchidejím prosperovat? To vám pomůže udržet je bohatě kvetoucí a už nikdy nebudete mít méně listnatých rostlin. Pojďme zjistit, jaký trik to je a jak jej provést!

Léky na orchideje

Máte potíže s pěstováním orchidejí a chcete vědět, jak docílit toho, aby bohatě kvetly? Někdy mají tyto rostliny   mnoho kořenů a vytvářejí mnoho listů, ale málo květů. Určitě chcete, aby rostly v bujných květech, ale možná jste ještě nenašli to správné řešení, jak tohoto cíle dosáhnout.

Úspěšné pěstování orchidejí není obtížné   a chcete-li mít nádherné orchideje, stačí dodržovat určité specifické strategie. Tajemství toho, jak zůstanou zdravé, závisí také na tom, kde jsou umístěny a na jak dlouho. Ve skutečnosti byste měli vědět, že výměna vzduchu na chvíli je pro orchideje dobrá, aby se zabránilo jejich růstu a kvetení.

Ale jak získat nádherné květiny? To je něco, co musíte udělat, abyste získali velkolepé květy z vašich orchidejí!

Orchideje

Změňte okolní teplotu orchidejí.

Trik, jak přimět orchideje, aby bohatě kvetly, je změnit pokojovou teplotu poté, co je necháte delší dobu na stejné teplotě. V praxi je tajemstvím   upozornit rostliny na roční období a   zvýšit tak kvetení.

Pokud orchideje zůstávají ve stejném prostředí příliš dlouho,   a proto si zvyknou na stejnou vlhkost a teplotu,   ve skutečnosti nebudou vytvářet kvetoucí větve. Aby orchideje produkovaly kvetoucí větve, musí být vzduch v těchto rostlinách pestrý.

Zejména pokud orchideje na rok nebo dva ztratí listy a nevytvářejí kvetoucí větve, výměna vzduchu jistě vytvoří kvetoucí větve. Jak ale   změnit vzduch v orchidejích? V čem tato výměna vzduchu spočívá? Jak   změnit okolní teplotu orchidejí.

Orchideje na parapetu

Jak vyměnit vzduch pro orchideje

Výměna vzduchu v orchidejích je snadná. Jde o to vystavit je teplotě, která se liší od teploty,   na kterou jsou zvyklí a kterou vnímají ve svém místě   .

Proto, aby si orchideje vytvořily kvetoucí větve, je možné je vystavit nočním teplotám 12 až 18 stupňů, hluboko pod těmi, které vnímají v domácím prostředí. Tímto způsobem jsou stimulovány k tvorbě květinových větví.

Samozřejmě je nikdy neumisťujte při teplotách pod 10 stupňů, jinak by mohl nastat pořádný mráz. Dalším doporučením je provádět výměnu vzduchu pouze u zdravých rostlin. Pouze když jsou orchideje zdravé, mohou produkovat nové listy a nové kořeny a tím i nové květy.

Pokud orchideje nejsou zdravé, nemá smysl měnit jejich teplotu, protože nedosáhneme požadovaných výsledků, tedy vytvoření větví květů.

Žena voní orchideje

Kdy změnit teplotu Teplotu
svých orchidejí můžete změnit   v září, zejména ke konci   , a   již po dvou měsících můžete vidět růst listů a větví květů. Touto procedurou získáte mnoho rozkvetlých orchidejí a ozdobíte si balkóny, terasy, zahrady, cokoli chcete, podle libosti.

Za chvíli uvidíte, že v každé jedné větvi se objeví kvetoucí větev. Neztrácejte tedy čas a umístěte své rostliny ven, aby se jejich teplota změnila.

Orchideje můžete chovat venku 4 noci a 5 dní v řadě, pokud na konci září vyměníte vzduch. Dávejte však pozor,   abyste rostliny nevystavovali slunci a větru ani při teplotách mezi 12 a 18 stupni   , jinak by se mohly zlomit.

Postupujte podle těchto tipů a uvidíte, že vaše orchideje kvetou tak bohatě, že jimi můžete ozdobit celý dům uvnitř i venku a dlouho vám vydrží!