Zasadit rostlinu citroníku může prakticky každý. Pojďme zjistit, jak na to pomocí speciální metody loupaných semínek.

Citron na rostlině

Citron je   citrusové ovoce   s neuvěřitelně prospěšnými vlastnostmi. Ve skutečnosti je to přírodní zdroj   draslíku   a vitamínu   C.   Protizánětlivé vlastnosti citronu jsou opravdu šílené. Totéž platí pro jeho diuretické a antioxidační vlastnosti.

Toto citrusové ovoce také podporuje trávení a je cenným spojencem mnoha našich životně důležitých orgánů, jako jsou játra. Mnoho lidí dává přednost   pěstování jedné nebo více rostlin citronu   v květináčích nebo na zahradě.

Je důležité rostlinu citronu hojně zalévat, zejména v nejteplejších měsících roku. Kromě toho by neměl být příliš vystaven větru nebo zvláště suchému počasí. Někteří odborníci na zahradnictví mohou doporučit přesné místo pro pěstování této cenné citrusové rostliny.

Zajímá vás   , jak optimálně zasít semena citronu,   abyste vyšlechtili a vyvinuli nové rostliny tohoto citrusového ovoce s neuvěřitelnými prospěšnými vlastnostmi? Jediné, co musíte udělat, je pokračovat ve čtení našeho článku. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Citronová sazenice, metoda loupaných semínek: zde je neuvěřitelný výsledek

Nejprve   si vezmeme zralý citron a   nožem   jej rozkrojíme přesně napůl   . Každá polovina citrusových plodů se pak musí vylisovat ručně pomocí lisu na citrusy. V tomto okamžiku se semena oddělí od citronové šťávy. Když vytvoříme novou rostlinu citronu,   prvky, které nás zajímají, budou semena   .

Sazenice citronu
K provedení tohoto neuvěřitelného triku stačí   vzít jedno z těchto semínek   a   odstranit vnější slupku   . Můžete použít běžnou pinzetu, jakou používáme k odstranění přebytečných chloupků z těla nebo obočí.

Jakmile odstraníte vnější slupku z jednoho nebo více semen, dodržujte prosím přesný postup, abyste   do 30 dnů vyklíčili svou citronovou rostlinu  . Musíte vzít malou průhlednou plastovou krabičku s víkem a na dno položit ubrousek.

Poté na ubrousek v krabici položte dříve oloupaná semena. Jakmile je to hotové, je potřeba semínka pokropit trochou vody a vše přikrýt dalším ubrouskem. Postříkáte ještě trochou vody a nádobu se semínky uzavřete víkem. Nahoře si pak musíte poznamenat datum, kdy jste to všechno udělali.

Co teď musíte udělat   ? Níže je uveden úplný postup pro získání rostliny citronu pomocí techniky loupaných semen.

Všechny kroky je třeba pečlivě dodržovat.

Tato malá krabička je umístěna ve velmi světlém interiéru vašeho domova. Je důležité, aby   krabička nebyla nikdy ponechána delší dobu na slunci   nebo v žádném případě nebyla vystavena přímému kontaktu se slunečními paprsky. Semena by se mohla skutečně spálit.

Citronová semínka

Po 15 dnech   si všimnete, že semena vyvinula náznak   kořenů  , což je jasné znamení, že proces přináší ovoce. V tomto okamžiku můžete   zasít každé semeno   do květináče s kořeny. Každé semeno odpovídá váze. Do vázy musíme dát poměrně kyselou půdu – s pH mezi 5,5 a 6,5 ​​- a vlastně dát naše semena.

 Uprostřed půdy je nutné vytvořit malý prostor a semínko umístit kořeny dolů do   hloubky asi 1 centimetru . Jakmile jsou semena zasazena a pokryta půdou, je nutné zavlažování. K tomu použijte rozprašovač, abyste zabránili nebezpečné stagnaci vody.

Tím to neskončilo. Získejte   plastový sáček  s jídlem, vložte do něj sklenici a pevně ji uzavřete. Ani v následujících dnech by sluneční paprsky neměly dopadat přímo na vázu. Až uplyne celkem 30 dní, všimneme si, jak se naše citronové rostliny začínají vynořovat ze země.

Technikou loupaných semínek jsme vytvořili jednu (nebo více) rostlin citronu. Po několika měsících   naše rostlina dosáhne výšky několika centimetrů   . Rostlinu je vhodné ponechat na světlém místě, ne však v kontaktu se sluncem, alespoň rok. Důležité je neustále zalévat.

Ve věku   jednoho roku   lze rostlinu   umístit přímo do země  . Nakonec může být rostlina   roubována ve věku dvou let   , což jí umožní produkovat citrony v průběhu času.