Věděli jste, že banány sušené v troubě můžete použít jako přírodní prostředek pro zahradu a rostliny obecně? Podívejme se, jaké výhody můžete poskytnout tomuto léku, abyste ušetřili velké částky!

Mušle v troubě

Máte ve zvyku vyhazovat slupky od banánů, protože evidentně patří do koše? Od nynějška už je nebudete potřebovat, protože   je můžete recyklovat a dát jim využití, které si ani neumíte představit   . Je to tak, banánovými slupkami získáte naprosto přírodní a velmi účinné hnojivo, které oživí vaši zahradu a zajistí bujný růst vašich rostlin.

Je dobře známo, že   rostliny se nemohou dobře vyvíjet, pokud je nedostatek draslíku a fosforu. Díky   sušeným banánovým slupkám ušetříte   za nákup hnojiv pro vaše rostliny a využijete potenciál tohoto ovoce pro lepší výživu.

Přestaňte tedy banánové slupky vyhazovat, odložte je a dodržujte správný postup, abyste získali vynikající přírodní hnojivo. Snadno si všimnete, že   rostliny mají nedostatek draslíku a fosforu   . Ve skutečnosti   se listy zdají žluté a na okrajích zvadlé   , což je známkou toho, že je třeba jednat. Zde je několik způsobů, jak vyrobit hnojivo z banánových slupek a dokonce je usušit!

Připravte si odvar z banánových slupek.

První snadno použitelný způsob   výroby účinného přírodního hnojiva pro rostliny pomocí banánových slupek je vaření   . Zde je to, co byste měli udělat:

  • Vezměte hrnec a dejte do něj trochu vody.
  • Přidejte banánové slupky nakrájené na kousky.
  • Vařte a počkejte 1 hodinu poté, co začnou vařit.
  • V případě potřeby přidejte ještě trochu vody.

Po uplynutí doby   necháme směs vychladnout a tekutinu přefiltrujeme přes sítko. Když úplně vychladne, můžete banánovou tekutinu použít jako rostlinné hnojivo.

Jak sušit banánové slupky na slunci

Abychom mohli sušené banány používat jako přírodní prostředek pro rostliny, musíme vědět, jak je sušit. Jak byste měli postupovat, abyste je dobře vysušili a mohli je znovu použít k tomuto účelu? Při sušení banánů jsou vlastně dvě možnosti.

Prvním z nich je   odstranění slupky z ovoce a vystavení na tři dny slunci   . Tento proces lze provést, když svítí slunce a tedy ne, když je velká zima a slunce není dostatečně silné. V tomto případě   se však jedná o celkem jednoduchý, přirozený proces,   neboť skořápky se suší teplem slunečních paprsků.

Jak sušit banány v troubě.

Druhý proces je trochu delší a   vyžaduje použití trouby   . Ovoce jednoduše zbavte slupky, položte na   plech vyložený pečicím papírem   , zapněte   troubu na 100 stupňů a nechte asi osm hodin sušit.

Přestože je proces poměrně zdlouhavý, výsledek je stejně dobrý jako sušení na slunci. Jakmile banánové slupky uschnou, vložte je do mixéru, aby se z nich stal prášek. Jakmile ji budete mít, můžete ji použít jako rostlinné hnojivo.

Jak používat hnojivo získané z banánových slupek.

Použití hnojiva vyrobeného ze sušených banánových slupek je snadné. Ve skutečnosti stačí   na kořeny rostlin nasypat trochu jitrocelového prášku   nebo   jím posypat půdu.

Pak stačí voda   a rostliny hnojivo přijmou a všechny jeho vlastnosti budou efektivně fungovat, aby bujně rostly.

Pokud nespotřebujete všechno práškové hnojivo, nebojte se, můžete ho uložit do sklenice a použít v případě potřeby, poté mít připravené k použití.

Jak vidíte, sušení banánových slupek je velmi snadné a získáte   vynikající přírodní hnojivo, aniž byste cokoli utráceli!