Nejlepší způsob, jak zabránit napadení vaší zahrady mšicemi a parazity, je použít některé velmi účinné přírodní prostředky.

Mšice na rostlinách

Může se to stát každému, když vstoupí na zahradu a všimne si, že pěstování   jeho rostlin   nejde správným směrem. Ve skutečnosti, navzdory našemu nejlepšímu úsilí, naši zelení přátelé velmi často  nedokážou produkovat květiny nebo ovoce. Vyskytuje se také v rostlinách paprik, rajčat a okurek, které někdy nenesou ovoce, takže pěstitelé jsou vysoko a suchí. Příčiny mohou být různé, od   klimatických změn   až po neustále se zvyšující teploty, které evidentně způsobují značné škody na plantážích.

Mšice a paraziti na zahradě: Jak s nimi bojovat

Kromě globálního oteplování mohou rostliny     čelit krizi také kvůli nedostatečné péči, nesprávnému hnojení , nesprávné výživě a dalším aspektům, které způsobují, že rostlina neprodukuje květy nebo plody.

Rostlinné parazity

To není vše, na zahradě si totiž musíte dát pozor i   na napadení mšicemi a jinými parazity  , kteří mohou rostliny napadnout a způsobit jim nevolnosti.

Mšice jsou velmi malé, a proto je obtížné je rozpoznat. Jejich účinek je zvláště nebezpečný pro naše zelené přátele, protože mají tendenci     vysávat šťávu z listů a výhonků.

Kromě toho mšice otevírají dveře agresi patogenních hub a dokonce i   mravenců  . Ve skutečnosti tito parazité produkují látku bohatou na cukr zvanou   medovice   , kterou mravenci mají rádi. Mravenci jsou pro mšice šikovní, protože je i jejich vajíčka chrání před jinými parazity.

Jak můžete kontrolovat a eliminovat mšice a parazity ze své zahrady,   chránit papriky, rajčata, okurky   a všechny ostatní zelené přátele?

První věc, kterou bychom měli pro boj s mšicemi udělat, je    spoléhat se na nějaká přírodní řešení a neplnit rostliny chemickými prostředky.

Je třeba počítat s tím, že mšice útočí hlavně na jaře, neboť v tomto ročním období   jsou teploty příznivější   a objevují se první výhonky. Správná doba k zásahu je mezi březnem a dubnem.

Mezi nejoblíbenější prostředky boje proti mšicím a jiným parazitům patří bezesporu   insekticidní mýdlo   , které lze aplikovat přímo na rostliny.

S těmito přípravky můžete chránit své rostliny

Vše, co musíte udělat, je   smíchat lžíci saponátu s litrem vody  a roztok pak nastříkat na rostliny. Je důležité dávat pozor, abyste to s přípravou nepřehnali, nadměrné používání by v konečném důsledku vedlo k poškození rostliny.

Přírodní prostředky pro rostliny.

Dalším dobrým přírodním řešením, jak se trvale zbavit mšic a různých parazitů, je smíchat     trochu bílého octa se třemi litry vody.

Po dobrém promíchání   dejte roztok do rozprašovače   a nastříkejte na rostlinu, opět bez použití velkého množství.

Nakonec mnoho odborníků doporučuje   používat neemový olej   , známý pro své výjimečné vlastnosti. Jednoduše smíchejte polévkovou lžíci s litrem vody a poté přípravek nastříkejte na rostliny, aby paraziti navždy zmizeli.