Jen tak snadno odstraníte vodní kámen z toalety. Je to přírodní a neomylný lék, pojďme ho společně prozkoumat.

Usazeniny vodního kamene v koupelně

Koupelna je silně vystavena známým následkům stojaté vody. Vodní kámen, usazeniny a usazeniny   způsobují, že dno toalety je viditelně špinavé a nažloutlé. Neustále se špiní,   po pár dnech se postup čištění ztrácí a opět zežloutne. Je obtížné, ale ne nemožné, udržet čistou bílou. Investujeme peníze a čas do hledání komerčně dostupných odstraňovačů vodního kamene. Jedná se o velmi drahé čisticí prostředky (zvláště v době vysokých životních nákladů) a nikdy nejsou zcela účinné. Navíc jsou bohaté na agresivní a škodlivé chemické látky a obvykle vydávají nepříjemný zápach.

Jsou škodlivé pro nás i pro životní prostředí: dlouhodobé vdechování může být škodlivé, zatímco emise těchto látek do životního prostředí jsou škodlivé. Chemické a toxické látky nedělají žádné ústupky přírodě. Proto je dobré   znát alternativní metodu,  jak odstranit zubní kámen a vodní kámen z toalety. Metoda, která vyžaduje pouze zcela bezpečné a přírodní složky. Níže vám krok za krokem ukážeme,   jak   to snadno opravit.

Prostředek proti zubnímu kameni, zde je nejlepší způsob, jak se ho zbavit

Pokud jste si po velkém úsilí všimli, že žluté skvrny nevykazují žádné známky mizení z vaší domácí toalety,   je čas změnit strategii. S čisticími prostředky a chemií se můžete rozloučit,   stačí vám přírodní produkty. Výhodou je výrazně pomalejší tvorba vodního kamene, tyto přípravky tvorbu vodního kamene oddalují.

Pro ty, kteří nemají moc času pokračovat v úklidu domácnosti, je to nejlepší metoda, rychlá, účinná a s trvalým efektem. Nemusíte utrácet mnoho peněz ani hledat těžko dostupné produkty:   stačí otevřít spíž.

Zbavte se zubního kamene v koupelně

Hovoříme o dvou produktech, které jsou stále považovány za vynikající spojence při úklidu domácností a jsou mimořádně univerzální:   jedlá soda a bílý vinný ocet   . Dva zcela přírodní a cenově velmi dostupné produkty, které mohou způsobit revoluci v úklidu domácnosti k lepšímu. Někdy se díváme příliš daleko, abychom našli to, co potřebujeme, aniž bychom věděli, že je to blíž, než si myslíme.

  Kromě toho, že je bílý vinný ocet vynikající kulinářskou přísadou, je senzační odmašťovač a dezinfekce, která dokáže neutralizovat všechny nepříjemné pachy. Nejen, že dezinfikuje vaši toaletu, ale také eliminuje nepříjemné pachy. Jedlá soda   je všelékem na naše zdraví při žaludečních potížích a výborným dezinfekčním prostředkem. Jeho šumivé působení nepochybně pomůže odvápnit dno toalety.

Nyní, když známe potřebné přísady a jejich vlastnosti,   pojďme se podívat, jak je můžeme uvést do praxe.

Zbavte se zubního kamene v koupelně

Jedlá soda a bílý ocet: Pokud je takto použijete, už se k nim nikdy nevrátíte

Zjistili jsme, že    můžeme odvápnit naši toaletu a odstranit skvrny za pouhých pár eur . Našimi spojenci budou bílý vinný ocet a jedlá soda, všestranné a užitečné produkty v mnoha ohledech. Díky vaší pomoci uděláme naši toaletu lesklou a bílou a je to velmi snadné. Stačí nalít     do záchodu asi půl litru octa (500 ml). S   pomocí čisté toaletní štětky   musíme energicky oškrábat podlahu a všechny stěny toalety, které jsou více žluté a špinavé. Poté musíme nechat ocet působit alespoň celou minutu. Po 60 sekundách můžeme pokračovat v přidávání prášku do pečiva.

Budete potřebovat asi   150 gramů jedlé sody   a budete ji muset nasypat do šálku. Po tomto kroku opět odebereme náš ocet a přidáme dalších 500 ml. Reakce bude pěnitá a bublající: všechny inkrustace se jako kouzlem odstraní. Všechny nečistoty zmizí.

ocet a jedlá soda

Měli byste ji nechat působit alespoň 10 minut   , poté pěnu znovu všude rozetřete kartáčem a dobře vydrhněte. Bylo by dobré nechat roztok octa a jedlé sody působit maximálně 30 minut a znovu trochu kartáčovat, dokud se zdá, že zubní kámen nezmizí.

To má smysl u těžkých inkrustací, které jsou přítomny delší dobu, ale při pravidelné péči je námaha ještě menší. I když se použije pouze bílý ocet   , ale pouze v případě, že situace není příliš „vážná“.