Naučte se udělat jednoduchý, bohatý a lahodný kávový dort se zakysanou smetanou. Zakysaná smetana dělá tento koláč extra jemný a tak chutný! A pekanová zálivka je tak návyková!

SLOŽENÍ:

DRUHÁKY:
– KAŽDÝ ¼ hrnku: světle hnědý cukr A krystalový cukr
– 1 ¼ hrnku nasekaných pekanových ořechů
– 2 lžíce rozpuštěného másla
– 2 lžičky mleté ​​skořice
– ⅛ lžičky KAŽDÝ: sůl A mletý muškátový oříšek
KOLÁČ:
– 2 hrnky univerzální mouky
– 1 lžička KAŽDÝ: prášek do pečiva A jedlá soda
– ½ lžičky soli
– ½ šálku soleného másla, pokojová teplota
– 1 šálek krystalového cukru
– 2 velká vejce, pokojová teplota
– 2 lžičky vanilkového extraktu
– 1 ¼ šálku zakysané smetany, pokojová teplota

OZNÁMENÍ

PŘÍPRAVA KÁVOVÉHO DORTU:

Umístěte stojan do středu trouby a předehřejte troubu na 350 ° F. Postříkejte zapékací misku 9×13 sprejem na vaření a odložte na později.

V malé misce smíchejte hnědý cukr, krystalový cukr, pekanové ořechy, skořici, sůl, muškátový oříšek a rozpuštěné máslo; dát stranou.

Ve střední míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, jedlou sodu, sůl a šlehejte; dát stranou.

KOLÁČ:
Ve velké míse (nebo v míse stojanového mixéru) šlehejte máslo a cukr při střední rychlosti po dobu 2 až 3 minut, nebo dokud není směs světlá a nadýchaná.

Přidejte vejce jedno po druhém, počkejte na integraci, před přidáním dalších a poté přidejte vanilku.

Snižte rychlost mixéru na středně nízkou a přidejte třetinu moučné směsi, poté polovinu zakysané smetany, pak třetinu moučné směsi, zbývající zakysanou smetanu a nakonec poslední třetinu moučné směsi. Než přidáte další, nechte je spojit.

KUCHAŘ:

Asi polovinu těsta nalijeme do připravené zapékací mísy. Poté těsto rovnoměrně posypte polovinou drobenkové směsi z prvního kroku. Na směs skořicového cukru položte zbývající těsto na dort a opatrně rozetřete stěrkou nebo nožem. Pokud se těsto lepí na stěrku, jednoduše na stěrku nastříkejte sprej na vaření. Zbývající směs skořicového cukru posypte na koláčové těsto a pečte koláč po dobu 30 až 36 minut, nebo dokud nevyjde párátko bez mokrého koláčového těsta. Vyjměte z trouby a před krájením a podáváním nechte koláč vychladnout. Podívejte se na příspěvek a zjistěte, jak vyrobit lahodnou polevu!

POZNÁMKY:

Pokud chcete připravit polevu, potřebujete pouze ½ šálku moučkového cukru (také známého jako cukr) a 1 až 3 lžičky mléka. Začněte čajovou lžičkou a pokud je tato glazura příliš hustá, přidejte více mléka, dokud nebude snadno téct!