Není tento koláč s jablky a rozinkami lákavý? Jeho speciální prezentace na vaše hosty jistě udělá dojem.

Nebojte se, jde o velmi snadný recept na přípravu, který vám zabere jen 10 minut. Přečtěte si recept a uvidíte sami! Zkus to! Uspějete na první pokus.

OZNÁMENÍ

Pak se můžete pochlubit vytvořením tohoto mistrovského díla. Toto pečivo je autentické, sladké a velmi dobré.

Takže pro recept potřebujete:

Příprava: 10 minut
Vaření: 45 minut
Porce: 6-8 osob

Zde jsou potřebné ingredience a příprava:

Ingredience:

– 170 g mouky
– 40 g bramborového škrobu
– 10 g prášku do pečiva
– 2 vejce
– 100 g cukru

80 g oleje – 50 g sójového mléka
– 2 jablka
– 100 g rozinek
– Citronová kůra
– Moučkový cukr

Příprava jablečného a rozinkového koláče:

_ Naplňte hrnek mírně vlažnou vodou a rozinky namočte.

_ V míse vyšlehejte vejce elektrickým šlehačem s cukrem a citronovou kůrou. Směs by měla být čirá, lesklá a nadýchaná. Bude to trvat přibližně 5–7 minut.

_ Pomalu přidávejte mléko a olej a pokračujte v práci s mixérem. Přidejte mouku, škrob a droždí. Pokračujte ve zpracování těsta pomocí mixéru.

_ Rozinky dobře prolisujte a lehce pomoučněte, poté je vlijte do těsta (několik si nechte na ozdobu). Dobře promíchejte stěrkou.

_ Jablka oloupeme a nakrájíme na ne příliš tenké plátky. Pokapeme je citronovou šťávou, aby nezčernaly.

_ Těsto nalijte do předem vymazané a moukou vysypané formy o průměru 20 až 22 cm. Povrch dobře vyrovnejte, poté jablka rozmístěte po celém povrchu a nechte je mírně zapadnout do těsta. Nakonec posypeme zbytkem rozinek a trochou cukru.

_ Koláč vložte do statické trouby na 180° a pečte přibližně 45 minut. Před vypnutím zkontrolujte párátkem. Doba vaření se může lišit v závislosti na troubě a použitých jablkách.

_ V horkovzdušné troubě by teplota měla být 170 ° C. Jakmile je koláč s jablky a rozinkami upečený, vyjměte jej z trouby a nechte vychladnout. Poté vyklopíme z formy a ozdobíme moučkovým cukrem.