Jahodový pudink je opravdu vynikající dezert, který má pokaždé velký úspěch. Z velké části je inspirován receptem mé babičky, která mi jako malá připravovala pudink ze lžicových sušenek plněných želé z červeného rybízu a zalitých pudinkem.

Předkládala to ve velké zapékací misce v jedné vrstvě. A pak jsem to postupem času vyvinul tak, že jsem vrstvy přeložil do dortové formy (protože je hezčí!), nahradil želé ovocným coulis a vše ozdobil mandlovými lupínky.

OZNÁMENÍ

Je zřejmé, že jako všechny pudinky se připravuje předem, aby se chutě jahod a pudinku láskyplně prolínaly. Tento typ staromódního dezertu mám moc ráda.

V syrovém stavu evokuje požitek (můžeme ho zařadit do kategorie tzv. regresivních receptů), je rychle připravený, vypadá skvěle na venkovském stole a i přes svou trochu „plon-plon“ stránku je velmi lehký.

Pokud jste hledali tip na dezert na tento víkend, neváhejte ani vteřinu a udělejte si tento jahodový pudink!

Takže na přípravu tohoto jahodového pudingu potřebujete:

Doba přípravy: 30 minut
Obtížnost: snadná

Ingredience pro 6 osob:

Na pudink:
– 250 ml mléka
– 250 ml tekuté smetany
– 4 žloutky
– 50 g moučkového cukru
– 1 vanilkový lusk
Na náplň:
– 500 g jahod
– 25 g moučkového cukru (volitelně, pokud jsou jahody velmi sladké)
– 50 ml jahodového likéru
– přibližně 28 lžic sušenek
– 50 g plátkových mandlí

příprava:

Krok: 1
Vanilkový lusk rozdělte na dvě části, špičkou nože odstraňte semínka.

Krok: 2
Opláchněte kastrol studenou vodou (krok, který zabrání přichycení krému). Vlijte mléko, tekutou smetanu a vanilkové lusky. Mírně přiveďte k varu, vypněte a přikryjte.

Krok: 3
Mezitím oloupeme 250 g jahod. Smíchejte je s 25 g cukru a jahodovým likérem.

Krok: 4
V míse intenzivně šlehejte žloutky s 50 g cukru, dokud směs nezbělá. Zalijeme vanilkovým vyluhovaným mlékem, znovu prošleháme a vše vložíme zpět do rendlíku.

Krok: 5
Smetanu přiveďte za stálého míchání po dobu 10 minut na mírný oheň bez varu (pokud chcete, můžete vaření zkontrolovat teploměrem, nepřesahujícím 83 °C). Krém je hotový, když natřete zadní stranu vařečky. Minutu šlehejte, aby se zahřálo.

Krok: 6
Dno dortové formy (průhledné, je hezčí!) vyložte lžičkami sušenek. Poté podél stěny položte oloupané a rozpůlené jahody. Nalijte polovinu pudinku.

Znovu naaranžujte vrstvu sušenek, nasypte všechny jahodové coulis. Přidejte poslední vrstvu sušenek a nakonec zalijte zbytkem pudinku.

Krok: 7
Na mírném ohni orestujte mandle ve vločkách a vychladlé je přidejte do pudinku.

Krok: 8
Dejte na 24 hodin do lednice.

Krok: 9
Ozdobte zbylými jahodami a podávejte dobře vychlazené.