Dnes si uděláme italský piniový dort (Torta della nonna), který už sám názvem naznačuje šílenou sladkost. Vhodné i jako narozeninový dort, perfektní pro ty, kteří milují sladké a krémové dezerty s piškotovým dortem.

Jak se připravuje, jaké jsou ingredience a jak se podává u stolu.

OZNÁMENÍ

Takže pro recept potřebujete:

Příprava: 30 min
Vaření: 35 min
Obtížnost: Nízká

Ingredience pro 4/6 osob:

– 700 g pudinku
– 80 g piniových oříšků
– 5 vajec
– 170 g cukru
– 170 g mouky 00
– 1 citron
Na mokré:
– 200 ml vody
– 30 ml limoncella
– 100 g cukru

Příprava italského piniového dortu (Torta della nonna)

Nejprve si připravte sirup tak, že vodu a cukr dáte do hrnce, přivedete k varu 3 až 4 minuty, poté vypnete oheň a přidáte limoncello, necháme vychladnout.

Vezměte vejce a šlehejte je s cukrem po dobu 20 minut, dokud není směs velmi pěnová. Po troškách přidejte citronovou kůru a poté prosátou mouku a jemně promíchejte stěrkou.

Směs nalijte do máslem vymazané formy o průměru 24 až 26 cm a pečte při 170 °C 30 až 35 minut. Jakmile je piškot hotový, vyndáme ho z trouby a necháme vychladnout, poté vyjmeme z formy a rozdělíme na dvě (nebo i na tři, pokud je hodně vysoký).

Pro tento recept potřebujeme hotový a studený pudink z lednice. Do krému vložíme 20 g piniových oříšků nasekaných nožem a promícháme.

Vezměte plátek piškotového těsta a položte ho na servírovací misku, mírně namočte a přidejte polovinu cukrářského krému.

Uzavřeme druhým plátkem piškotu a lehce namočíme. Dort necháme 20 minut odpočinout v lednici.

Dort vezmeme a povrch a boky ozdobíme zbytkem smetany a nasekanými piniovými oříšky. Nechte 30 minut odpočinout v lednici a poté podávejte.