Pokud hledáte dezert, který je snadný a rychlý na přípravu, jednoduchý, ale zároveň rafinovaný, čokoládový a šlehačkový dort je to, co potřebujete. Nic jako sladká smetana a čokoláda nemůže přimět každého, aby souhlasil. Čokoládový a šlehačkový dort se svou plnou a lahodnou chutí je ideálním receptem nejen k narozeninám, ale i k nejdůležitějším závěrům jídla.

I když je tento čokoládovo-šlehačkový dort velmi jednoduchý, vaši hosté budou mile překvapeni úsilím, které do něj vložíte. Aniž bychom zapomněli na první chuť: přirozeně měkký, i když není mokrý, tento koláč vás překvapí. Zajímá vás, jak jsme ji připravili?

OZNÁMENÍ

Obtížnost: snadná
Počet osob: 8
Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 45 minut

K přípravě tohoto receptu budete potřebovat následující ingredience:

Ingredience:

– 4 vejce
– 210 g cukru
– 200 g mouky 00
– 50 g neslazeného kakaa
– 60 ml mléka
– 90 g rozpuštěného másla
– 1 sáček prášku do pečiva
– 200 ml slazené smetany (i rostlinné)
– 150 g z tmavé čokolády

Příprava Čokoládový dort se smetanou:

Jak připravit čokoládový a krémový dort s hořkou čokoládou

Začněte rozklepáním vajec do misky. Přidejte cukr a vše šlehejte elektrickým šlehačem, dokud není směs světlá a nadýchaná. Poté přidáme prosátou mouku, prášek do pečiva, kakao a mléko a dále mícháme. Měli byste získat hladké těsto bez hrudek.

Nakonec přidáme rozpuštěné máslo. Poté směs nalijte do formy o průměru 22 cm vyložené pečicím papírem (nebo vymazané a vysypané moukou) a pečte při 180°C 40 minut.

Před vytažením z trouby proveďte test párátkem: pokud vyjde vlhké, pokračujte ve vaření dalších 5 minut a kontrolu opakujte.

Čokoládový dort vyndejte z trouby a před pokračováním v přípravě jej nechte úplně vychladnout, nejlépe na mřížce.

Mezitím si elektrickým šlehačem vyšleháme smetanu. Použijte rostlinnou smetanu, nejlépe již slazenou. je ideální pro plněné koláče, protože je mnohem konzistentnější.

Pokud tuto surovinu neznáte a nemáte chuť experimentovat, použijte běžnou smetanu ke šlehání.

Potom zoubkovaným nožem, jako nožem na chleba, rozřízněte dort na polovinu, abyste měli dva kotouče. Vnitřek naplňte šlehačkou (pro jemnější práci ji můžete přendat do vydlabacího sáčku s vylévacím hrdlem).

Poté koláč přikryjeme a před podáváním necháme pár hodin odpočinout, nejlépe v lednici. Rozpusťte asi 100 g hořké čokolády a nalijte ji na ještě tekutý koláč.
Velkým struhadlem nebo nožem vytvořte se zbytkem čokoládové vločky a před podáváním je rozetřete po povrchu.

Můžete se rozhodnout i pro jednodušší recept, jako je například čokoládový dort, ale můžeme vám zaručit, že přípravu tohoto dezertu zvládne opravdu každý. Vidět znamená věřit!