Nepečený jahodový tvarohový koláč je velmi svěží a lahodný dezert. Připravuje se v krátkém čase a s málo přísadami. Existuje mnoho variant tvarohového koláče, některé vyžadují pečení, zatímco jiné se připravují bez pečení a jsou vyrobeny z želatiny. Takže tento nepečený tvarohový koláč obsahuje křupavou skořápku sušenky s čokoládou a polevu z čerstvého smetanového sýra a jahod.

Nejsou zde žádná vejce ani želatina a pečení není určeno. Z tohoto důvodu je velmi rychlá na přípravu, stačí ji nechat vychladit v lednici a je připravena ke konzumaci. Netřeba dodávat, že si ho můžete upravit podle své chuti pomocí jakéhokoli ovoce a sušenek, které preferujete a máte k dispozici.

OZNÁMENÍ

Na formu o průměru 26 cm.

Počet porcí: 10 osob

Doba přípravy: 30 minut

Ingredience:

350 g sušených čokoládových sušenek
140 g másla
400 g jahod
2 lžíce krupicového cukru
400 g sýra mascarpone
100 g smetany na složení
100 g moučkového cukru

Příprava jahodového a tvarohového koláče:

Jak vyrobit nepečený jahodový tvarohový koláč

Odeberte 250 g celkových sušenek a nasekejte je sekáčkem najemno. Můžete je také vložit do sáčku a nakrájet pomocí válečku.

Poté rozpustíme máslo a přidáme k nakrájeným sušenkám. Formu vyložte pečicím papírem a ze směsi sušenek a másla vytvarujte dno svého tvarohového koláče.

Ihned dejte do lednice.

Mezitím si omyjeme jahody a nakrájíme je do mísy na malé kousky. Přidejte dvě lžíce krupicového cukru, promíchejte a odstavte.

V míse smícháme mascarpone a moučkový cukr. Přidejte jahody.

Vyšleháme smetanu a pomalu ji přidáváme do směsi.

Nyní vyjměte dortovou formu z lednice a naplňte ji tvarohovým krémem a jahodami, poté ji vložte zpět do lednice na 1 hodinu vychladit.

Jakmile cheesecake vychladne, rozdrobte zbývajících 100 g sušenek a rozložte je po povrchu.

Poté dort uchovávejte v chladničce, dokud nebude připraven k podávání.

Všimli jsme si:

V lednici lze uchovávat 2 až 3 dny. Můžete si ho připravit se sezónním ovocem a sušenkami dle vlastního výběru.