Invisible Apple Cake je krémový dezert, který obsahuje hodně jablek a velmi málo těsta, odtud název. Plody se krájí velmi jemně pomocí mandolíny. Tento dort je krásný na pohled a navíc lehký.

Na tvarování těsta jsou použité ingredience malé. Příprava zabere pouhých 10 minut a po pouhých 40 minutách pečení bude váš dort hotový. Zamiluje si to určitě každý. Tak pojď za mnou do kuchyně a obleč si zástěru!

OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 10 minut
Odpočinek: 2 hodiny
Vaření: 40 minut
Porce: 4-6

Ingredience:

– 1 kg Zlatých jablek
– 20 g másla
– 2 vejce
– 4 polévkové lžíce mouky (80 g)
– 2 polévkové lžíce cukru (50 g)
– Půl sklenice mléka (100 ml)
– Odšťavnit polovinu citronu
– 1 sáček prášku do pečiva

Příprava neviditelného jablečného koláče:

V míse propracujeme 2 celá vejce elektrickým šlehačem s cukrem, dokud není směs nadýchaná a pěnová. Postupně přidáváme mouku a mícháme metličkou. Po zapracování všeho přidáme rozpuštěné máslo. Poté pomalu přilévejte mléko, pracujte s metlami na nízké otáčky. Nakonec přidáme kvásek a promícháme.

Jablka připravte jako poslední, aby neztmavla. Oloupejte je a postupně mandolínou nakrájejte. Dejte je do mísy a přidejte citronovou šťávu, aby nezhnědly. Jablka ve styku se vzduchem mají tendenci oxidovat a černat.

Přidejte do těsta nakrájená jablka a promíchejte. Vše nalijte do 18 cm formy vyložené pečícím papírem. Koláč pečeme v troubě vyhřáté na 180°C asi 40 minut. Mělo by být dozlatova a při testu párátkem by mělo vyjít suché.

Nechte neviditelný jablečný koláč vychladnout v troubě a poté jej vyjměte. Když úplně vychladne, vybalte ho. Jemně odstraňte pergamenový papír a podávejte.