Cherry tart je neodolatelný dort s jemným a lákavým středem: kakaové křehké těsto, které obsahuje náplň z ovoce a tmavého krému. Je to perfektní dezert na zakončení romantické večeře ve dvou v letní verzi, ale také potěšení dopřát si lahodnou svačinku.

PŘÍPRAVA: 30 MIN
VAŘENÍ: 40 MIN-45 MIN
ODPOČINKY: 60 MIN
PORCÍ: 8 PORCÍ

OZNÁMENÍ

Ingredience:

Na krátké kakaové těsto:

– 250 g 00 mouky
– 30 g neslazeného kakaa
– 80 g moučkového cukru
– 1 špetka soli
– 120 g studeného másla
– 1 vejce
– 1 žloutek

Na náplň:

– 2 lžíce mandlové mouky
– 200 g hořké čokolády
– 40 g másla
– 2 vejce
– 50 g moučkového cukru
– 300 g třešní
– skořice

Příprava třešňového koláče:

Na křehké těsto:

V míse planetového mixéru metličkou k metličkou umelte máslo nakrájené na kostičky s moukou při nízké rychlosti. Přidejte vejce, žloutek, kakao, cukr a sůl. Těsto hněteme, dokud nemáme hladké těsto, rukama z něj vytvarujeme bochník, zabalíme do potravinářské fólie a necháme 1 hodinu vychladit v lednici. Pokud nemáte planetový mixér, lze stejnou operaci provést ručně, dávejte pozor, abyste těsta nepracovali příliš dlouho, abyste je nepřehřáli. Po odležení v lednici těsto rozválejte na čerstvě pomoučeném vále na plát silný 5 mm.

Rozprostřete ho na nepřilnavou formu o průměru 20 cm s vysokými stranami a zakryjte dno i okraje. Dno propíchejte hroty vidličky a posypte mandlovou moukou. Během přípravy náplně dejte do lednice. Nahrubo nasekanou čokoládu s máslem rozpustíme v mikrovlnce (nebo ve vaně). Jakmile získáte homogenní směs, nechte ji vychladnout.

Plnicí:

V míse ušleháme metličkou žloutky s cukrem a skořicí. Jakmile získáte homogenní směs, přidejte rozpuštěnou čokoládu s máslem a promíchejte.

Odděleně ušlehejte bílky a několikrát je pomocí stěrky zdola nahoru zapracujte, abyste je nerozebírali. Třešně vypeckujeme, rozpůlíme a rozprostřeme v mandlové mouce.

Čokoládovou směsí zalijeme višně, zarovnáme a pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů 45-50 minut. Vyjměte z trouby a před vyjmutím kroužku z formy a podáváním nechte zcela vychladnout.