10 věcí, které jste vždy čistili špatně. odborná rada

Kuchyně je místem, kde se s největší pravděpodobností šíří choroboplodné zárodky a způsobují nemoci, a ne vždy víme, jak některé věci správně vyčistit. Zde je několik tipů, jak změnit své špatné návyky.

10 věcí, které jste vždy čistili špatně. odborná rada

1. Opakovaně použitelné sáčky

4ca6f2d52e_5002617_lrg

Věděli jste, že ekologické nákupní tašky je třeba často prát? Protože jsou používány denně a přicházejí do styku se špinavou zeleninou, nákupními vozíky, kufrem našeho auta, předměty, které zůstaly na podlaze a dalšími věcmi, měly by se často umývat a pomocí jedlé sody odstranit většinu bakterií, které se tam uhnízdí.

2. Prkénko

4ca6f2d52e_5002617_lrg

Pro správné čištění prkénka stačí použít sůl a citron, dobře rozetřete a důkladně opláchněte. Tímto způsobem se odstraní i ty nejmenší částice a dřevo nepřijde do styku s chemickými roztoky.

3. Utěrky nebo utěrky

Návrhářka luxusního spodního prádla Nancy Koltes doporučuje při praní ručníků nepoužívat aviváž. Ty ve skutečnosti vytvářejí obklopující patinu kolem prádla, která zachycuje nečistoty a ručník méně saje. Aviváž je nejlepší vyměnit za bílý ocet.

4. Plechy na pečení

Abyste své pánve dobře a důkladně vyčistili, připravte si roztok 1/4 šálku jedlé sody a přidejte trochu peroxidu vodíku, jen tolik, aby vzniklo těsto. Výsledek vás překvapí 🙂

5. Nádoba na prach


Je důležité umýt odpadkový koš alespoň jednou týdně. Odpadky, které shromažďujete v plastových pytlích, mohou uniknout a kontaminovat nádobu. Kromě toho můžete k mytí použít i domácí prací prostředek s octem nebo citrusovou kůrou místo pracího prostředku zakoupeného v supermarketu.

6. Kávovar

Opravdu užitečným tipem je jednou za měsíc uvařit v kávovaru místo vody bílý ocet. Nejen že dezinfikuje, ale také odstraňuje vodní kámen, čímž se vyhýbá nebezpečným zbytkům, které mohou ucpat vaši Moka.

7. Nůž

Nádobí a příbory v myčce

Myčka nádobí je jistě rychlý a účinný nástroj. Nože je však nejlepší mýt ručně teplou vodou s běžným mycím prostředkem, protože jste si pravděpodobně všimli, že se po každém cyklu v myčce ztupnou.

8. Vyčistěte dvířka myčky

Množství bakterií a nečistot, které se hromadí podél těsnění, je nechutné. Nikdy nezapomeňte pečlivě vyčistit tento důležitý detail. Stačí hadřík navlhčený octem nebo citronem.

9. Mikrovlnná trouba

Správný způsob čištění mikrovlnky je vložit dovnitř nádobu s vodou a octem. Poté troubu zapněte na maximální teplotu  asi na dvě minuty a osušte utěrkou.

10. Rukojeti a knoflíky 

9098_658947994143993_937718526_n

Jak všichni víme, dotýkání se rukojetí, knoflíků lednice a kuchyňských skříněk umožňuje šíření choroboplodných zárodků. Když pak člověk pokračuje ve vaření jídla a dotýká se stejných rukojetí, výsledek je zřejmý, takže použití antibakteriálního prostředku na tyto povrchy je opravdu nezbytné.

Zde je vynikající DIY dezinfekční prostředek ve spreji, který můžete použít na všechny omyvatelné povrchy ve vaší domácnosti a který má antibakteriální a protiplísňové účinky:

  • 500 ml destilované vody
  • 25 kapek esenciálního oleje z čajovníku
  • 25 kapek levandulového esenciálního oleje

Doufám, že vám můj webový průzkum pomůže a jako vždy se uvidíme příště