Aloe Vera je jednou z rostlin, kterou máme všichni doma, v bytě, na balkóně, na parapetu nebo na terase nejen proto, že je krásná a dekorativní, ale také proto, že se hodí při několika příležitostech.

Aloe vera se množí

Tato konkrétní rostlina patří do čeledi liliovitých, stejné   rodiny jako cibule a česnek.

Roste v Jižní Americe, Jižní Africe a ve všech oblastech Středomoří. Uchovává vodu, a proto je   odolný vůči jakémukoli klimatu, od nejteplejších po nejsušší.

Aloe Vera a jejích tisíc vlastností

V přírodě existuje asi 350 odrůd aloe vera. Rostlina je již léta předmětem mnoha vědeckých studií; Podle odborníků by mohla být užitečná i pro protinádorovou léčbu pomocí radiační terapie. Může vyřešit problém svědění nebo lézí.

Ale to není vše:   báječně funguje při léčbě odřenin, vředů,   zánětů, bodnutí hmyzem, lupénky, oparů, spálenin od slunce a drobných popálenin. Pak se dá užívat i perorálně jako antivirotikum, má fantastický antioxidační, antibakteriální a čistící, projímavý, trávicí a imunomodulační účinek.

Mohou ho vzít děti od 12 let. V některých případech je však nutná opatrnost, protože jako vše s sebou nese důležité kontraindikace a také závažné a závažné vedlejší účinky, například v případě alergií.

Opatrnost se doporučuje zejména, pokud trpíte gastritidou, kolitidou, divertikulitidou, jste těhotná, kojíte nebo během menstruace, protože zvyšuje průtok krve.

Jak ji pěstovat doma.

Aloe Vera lze snadno pěstovat jak uvnitř, tak venku, nevyžaduje mnoho vody ani péče. Jako rostlina, která vyžaduje málo vody, je ideální pro ty, kteří nemají na zahradě šikovné ruce.

Ve srovnání se všemi ostatními rostlinami je absurdní, že tato rostlina nepotřebuje vodu, naopak: čím méně zadržuje, tím déle vydrží. Příliš mnoho vody nebo stagnace ji může zabít. Dalším pozitivním aspektem je, že se dá snadno znovuzrodit a lze ji tedy považovat za věčnou rostlinu.

Jak správně krmit rostlinu má mnoho výhod

Přestože se jedná o silnou rostlinu,   je potřeba půdu čas od času řádně pohnojit. K tomu není nutné používat hnojivo, jak je každý zvyklý. Spíše se používá specifická přísada, kterou většinou každý vyhodí.

Po uvaření vajíčka se rozmixuje jeho zcela čistá slupka. Tajemnou a zázračnou přísadou je vaječná skořápka, protože ačkoli ji nikdo nezná, je vynikajícím zdrojem vápníku, který   navíc obsahuje velmi vysoké množství keratinu.

Pro ty, kteří nevědí: keratin je základní protein pro zdraví nehtů a kůže, je také prostředkem proti osteoporóze, proti vysokému cholesterolu, je schopen posilovat   kosti a regulovat krevní tlak. 

Tajná složka, díky které je Aloe Vera zdravou a silnou rostlinou v každém ročním období

Vaječnou skořápku lze v tomto případě rozdrtit a použít pro rostliny, v příslušném dávkování postačí jedna polévková lžíce. Zbytek lze   několik dní skladovat ve vzduchotěsné nádobě mimo zdroje tepla nebo vlhkosti.

Stejně tak jej lze podávat jako doplněk zvířatům nebo i těhotným ženám. Co se týče rostlin,   prospívá aloe vera a všem ostatním, ať už přelité nebo smíchané s půdou.

Takže vezmete trochu zeminy a smícháte ji s trochou vaječných skořápek. Pak vezměte nějaké kameny a položte je na dno vázy. Jakmile to uděláte, zasaďte kořen aloe vera a zalijte půdu. V tuto chvíli doufáme v první výsledky.

Pro dosažení skutečné účinnosti je nutné ji zalévat ihned po zalití rostliny po dobu alespoň jednoho měsíce, aby se usnadnilo vstřebávání. To ale není vše, protože ke stejnému výsledku můžete použít i dva stroužky česneku. Ty se zřejmě   hodí nejen na vaření, ale i na zahradu.

Dobře se nasekají, až vznikne jakási pasta, zalijí se vodou a pak se přefiltrují přes síto. Přidejte další litr vody a zalijte aloe vera.