Byliny: 10 rostlin, které můžete pěstovat ve vodě po celý rok

Věděli jste, že   bylinky  můžete pěstovat ve vodě ?

Pokud nechcete zaplňovat kuchyň zavařovacími sklenicemi, které mohou zaneřádit police špínou, můžete se „naučit“   pěstovat své   oblíbené aromatické bylinky ve vodě.

K tomu byste se měli   vyhnout použití vody z vodovodu   . Pokud se však rozhodnete používat vodu z vodovodu, je nezbytné   ji přes noc provzdušňovat, aby se chlór odpařil   .

Samozřejmě by bylo vhodné používat vodu   obsahující stopové prvky a minerály  , jako je studniční a dešťová voda.

Pro tuto techniku ​​je nutné umístit rostliny do   sklenic tmavé nebo jantarové barvy  , protože kořeny jsou zvyklé být ve tmě. Pokud však   máte pouze průhledné zavařovací sklenice, můžete je zabalit do barevného papíru   .

Zároveň lze sazenice pěstovat pomocí   nádob s úzkým otvorem   , jako jsou: B. skleněné lahve udržujte vzpřímenou polohu.

Čtěte dále a zjistěte, jaké rostliny můžete pěstovat ve vodě.

Byliny: 10 rostlin, které můžete pěstovat ve vodě po celý rok

Aromatické bylinky: 10 rostlin pro pěstování ve vodě.

  • Bazalka

Po přidání čisté vody umístěte sklenici na světlé místo. Pokud nechcete, aby vaše rostlina kvetla, budete muset řízky s poupaty seříznout, protože po tomto procesu rostlina dokončí svůj cyklus a zemře. Dobře, dávejte pozor.

  • Estragon

Francouzský estragon je ve vaření nejoblíbenější, ale existuje několik druhů. Každá rostlina, kterou máte, by měla být vysazena na jaře a její pomalý růst vyžaduje čistou, lehkou vodu.

  • máta

Máta je rostlina s vysokým obsahem mentolu, látky, která chladí, ale nezpůsobuje teplotní výkyvy. Jediné, co musíte udělat, je ponořit větve do vody, aby byly vidět kořeny.

  • Zelená máta

Tato rostlina má také prakticky stejné vlastnosti jako výše popsaná máta obecná.

  • Rozmarýn

Této rostlině trvá dlouho, než zakoření, ale je mnohem odolnější vůči hnilobě. Je to rostlina, která nevyžaduje mnoho péče a zdá se, že zakořeňuje rychleji, pokud je vysazena na jaře.

  • Origan

Rozmarýn je nezbytný ve většině středomořských jídel. Chcete-li ji pěstovat ve vodě, jednoduše ji přidejte do sklenice vody a poté zaštípněte listy, abyste pozorovali správný růst.

  • Stévie

Stévie se skvěle hodí jako doplněk do nálevů, čajů a dezertů. Stačí jej umístit na světlé a teplé místo.

  • šalvěj

Vzhledem k tomu, že tato rostlina je náchylná k růstu plísní, měla by být umístěna na chladném a větraném místě. Je to také velmi pomalu rostoucí rostlina.

  • Thymian

V tomto případě musíte zelené řízky odříznout a umístit je do vody. Nejlepší doba pro výsadbu řízků je jaro a měli byste je umístit do vody ihned po uříznutí. Kvůli své extrémní tenkosti totiž rychle vysychají.

  • Verbena

Pěstování verbeny je super snadné, ale v uzavřených prostředích je to problematické. Jednoduše je na jaře odřízněte a vložte do vody. Poté musíte vše umístit na osvětlené místo a počkat 4 týdny, dokud nebudou vidět kořeny. Upozornění: Potřebuje pravidelně vodu.

W zelený palec.