Banány: Tuto část nikdy nevyhazujte. Použijte to takhle! Stojí za svou váhu ve zlatě

Banán   je   nejen jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce, ale také ovocem, které   by se nemělo vyhazovat   .

Ve skutečnosti   je velkou chybou vyhazovat banánovou slupku   právě proto, že má skvělé vlastnosti a je velmi univerzální.

Banán patří mezi ovoce s nejvíce zdravotními přínosy a jeho slupka není výjimkou.

Právě z tohoto důvodu se slupka často používá při vaření a je možné ji zakomponovat do různých receptů, i když to dělá málokdo. Ve skutečnosti je to velká chyba právě proto, že   se ztrácí mnoho užitečných látek   .

Banány: Proč nevyhodíš slupku? co se dá dělat?

Banánová slupka   , jak již bylo zmíněno výše, je   nabitá živinami   a je skvělým zdrojem vlákniny s   vitamíny B6 a B12   . Obsahuje také   draslík   ,   fenoly   ,   hořčík   ,   inulin   a   polyfenoly   a po řádném umytí se dá konzumovat jak syrový, tak tepelně upravený.

Ve skutečnosti ji můžete vařit ve vodě, abyste si udělali nálev, přidat do smoothie nebo použít do dezertu.

Banánová slupka navíc účinně chrání a hojí   pokožku  . Chcete-li toho dosáhnout, jednoduše jej naneste na obličej, abyste kromě  podpory vymizení akné  dosáhli   hydratačního   ,   protivráskového   a   rozjasňujícího účinku. Je také ideální pro   aplikaci do očí ke snížení otoků   a má   antioxidační   ,   antimikrobiální   a   protizánětlivé  vlastnosti. Ve skutečnosti   zklidňuje kousnutí hmyzem   ,   menší spálení sluncem   a   kopřivku   .

Můžete jej použít i na vlasy, protože neutralizuje volné radikály,   díky čemuž jsou vaše vlasy zdravější, lesklejší   a   silnější    . Je také velmi užitečný pro zuby, protože   eliminuje dvě bakterie, které způsobují onemocnění parodontu,   jako je P. gingivalis a A. actinomycetemcomitans. Některé studie navíc naznačují, že tření   zubů je může vybělit   .

Banány: Má se stonek vyhodit?

S banánovým odpadem  se dá dělat spousta věcí  . Proto    by se nejen slupka, ale   i nať měla  konzervovat a znovu použít.

To, co s tím můžete dělat doma, je vlastně velmi užitečné. Například z řapíku společně se slupkou  lze  vyrobit dokonalé hnojivo pro rostliny   . K tomu je potřeba   odříznout stonek   a    následně usušit na slunci, samozřejmě spolu se slupkou od banánu.

Nakonec , když   je stonek suchý, může být spolu se slupkou použit k hnojení půdy   . Rostlina tak roste zdravě a bujně právě proto, že jste jí poskytli vlákninu, která dokáže zúrodnit a zúrodnit půdu.

Po zalití půdy mohou vlákna ve skořápce   uvolňovat vitamíny B a C   ,   hořčík   ,   draslík   a další důležité prvky.

Poznámka: Tento proces můžete   opakovat dvakrát měsíčně,   abyste rostlině dodali růst, který potřebuje.

V tuto chvíli už stačí jen zachránit zbylé banány. Uděláte obrovskou laskavost životnímu prostředí a své ekonomice, když se rozloučíte s chemickými hnojivy a lehkými peněženkami.

Začněte recyklovat a šetřit, abyste pomohli svým rostlinám.

Dobrá práce.