Chcete-li zdvojnásobit sklizeň okurek, musíte použít tuto přísadu; Nikdy je nevysazujte bez něj. Níže vidíme všechny detaily.

pohřbená rostlina

Okurka je zeleninová rostlina používaná při vaření   a lze ji snadno pěstovat na vlastní zahradě. Ve skutečnosti je to nenáročná rostlina, která se dá docela snadno pěstovat. Nevyžaduje půdu ani zvláštní péči, ale ideálně byste měli používat úrodnou půdu a hnojiva.

Rostlina okurky velmi rychle roste a stejně rychle se vyvíjí. Musíte ji umístit na slunné místo a až vydrží asi 40 dní můžete získat první sklizeň   . Pokud je tedy léto dlouhé, mohou být vysazeny několikrát během sezóny.

Bez této složky okurky nesázejte.

Než si však vyberete, která semínka zasadíte, věnujte pozornost tomu, jaký druh okurky zvolíte. Existují samosprašné hybridy nebo partenokarpické okurky. Nebo dokonce samosprašné včelami, které při zasazení do země produkují více ovoce než ve skleníku. Nikdy ale nesázejte okurky bez této složky   , kterou vidíme níže.

Bez toho nikdy nesázejte okurky: sklizeň bude mnohem větší.

Chcete-li zasadit okurky, musíte počkat, až teploty stoupnou. Pokud je přes den více než 20°C a v noci více než 15°C, může být ten správný čas. Půda musí být v době setí prohřátá, minimálně 18°C. Takže můžete začít a koupit si odrůdu, která je pro vás ta pravá.

Prvním krokem je naklíčení semínek   . Poté vezmeme nádobu a vložíme do ní toaletní papír složený asi ve 2 nebo 3 vrstvách. Papír navlhčíme, ale nejen vodou. Složka, kterou byste měli použít před výsadbou okurek, by měla být přidána nyní a je to glukózový prášek.

Nechte okurky naklíčit

Glukózový prášek používaný v cukrovinkách je k dispozici ve většině dobře zásobených supermarketů nebo online. Je nutné zředit 0,5 gramu glukózy v 1 litru vody. Glukóza aktivuje růstové procesy a dodává rostlinám energii pro jejich klíčení a vývoj   .

Do glukózové vody pak přidejte trochu vitamínu C pro rostliny   (nachází se také pod názvem kyselina askorbová). Zde potřebujete méně, jen 0,1 g. Místo toho to zvyšuje imunitu a odolnost vůči stresu. Poté navlhčete toaletní papír a poté na papír rozprostřete semínka. Uzavřete víčkem nebo sáčkem, abyste vytvořili skleníkový efekt. Umístěte na teplé místo a počkejte 4 dny.

Přechod z rostlin do půdy

Jakmile uplyne čas, vezmeme zpět vzniklý malý skleník a ještě by tam mělo zůstat pár výhonků. Díky vitamínům a glukóze všechny klíčky vyklíčily a mají silné a vyvinuté kořeny. Před   výsadbou do květináčů je lepší počkat, až stonek dosáhne růstové fáze asi 5 centimetrů   .

Klíčky pak můžete jednotlivě přenést do květináčů se zeminou   . Přidejte půdu a udělejte díru, abyste mohli zasadit kořeny, aniž byste je poškodili. Nezapomeňte kořeny nevytrhávat, ale umístit je do půdy s přiloženým kusem papíru.

Rostlina okurky

Nyní, když jsou klíčky v nádobě a kořeny jsou pokryty zeminou, nalijte ještě několik kapek hnojiva, které jste použili předtím. Umístěte je na slunný parapet a počkejte, dokud nebude mít stonek průměr asi 0,5 cm a objeví se několik listů   .

Připravte půdu vykopáním asi 20centimetrové jámy a přidáním dřevěného popela do půdy   . To je bohaté na draslík, fosfor, vápník, železo a další. Stačí vám polévková lžíce, kterou následně smícháte s půdou. Posypte více zeminy a přidejte více organického materiálu. Poté můžete zasadit rostlinu okurky.

Sklo vyjměte řezáním a poté jej zakryjte zeminou, dokud nebude zcela zakryto. Nyní můžete začít používat jiná hnojiva a vybrat si to, které preferujete. Mnohé jsou vyrobeny z přírodních surovin a jsou opravdu skvělé. Počkejte chvíli a uvidíte, kolik okurek vyroste   .