Bezkořenová orchidej? Rychle se znovuzrodí, udělejte to!

Všimli jste si, že vaše orchideje jsou stále slabší a slabší? Odpověď na tuto otázku může být skryta v kořenech . Ve skutečnosti mohou kořeny oslabit, takže níže si můžete přečíst snadné řešení, které pomůže vaší rostlině stát se zdravější a silnější.

Bezkořenová orchidej? Rychle se znovuzrodí, udělejte to!

První věc, kterou musíte udělat , je ostříhat nůžkami všechny kořeny, které se zdají být poškozené. Po dokončení této operace vybereme květináč s dobrou drenáží a na dno vložíme několik velmi jednoduchých oblázků.

Pak můžeme vložit naši tajnou přísadu, která dodá sílu kořenům naší rostliny, totiž písek .

Zde je návod, jak použít písek , který pomůže kořenům orchideje, aby byly znovu zdravé. Tato tajná přísada udělá ten rozdíl!

Vezmeme stavební písek a nasypeme ho do vázy. Poté na povrchu prsty vytvoříme malou fontánku, abychom správně zasunuli kořeny orchideje .

Poté rostlinu po umístění květináče do podšálku zalijeme. V tomto okamžiku přebytečná voda vyteče z drenážních otvorů. Poté vázu umístíme na slunné ale zároveň chladné místo .

Kořeny porostou rychle a po pouhých 2 měsících bude rostlina vypadat zcela zotavená a dokonce začne kvést.

Jakmile uplyne potřebná doba, jdeme rostlinu přesadit, abychom ji umístili tam, kam chceme.

Po zalití a nalití vody do podšálku orchidej opatrně vyjmeme a poté důkladně očistíme kořeny . Poté vložíme několik kamenů do nového drenážního květináče a rostlinu vložíme dovnitř, přičemž kořeny zakryjeme kameny.

V tuto chvíli nezbývá nic jiného, ​​než zalít ještě jednou a užít si naši orchidej.

Jako vždy: zelený palec!