Věděli jste, že pokud budete tento postup provádět jednou měsíčně, můžete z orchideje získat bohaté květy a kořeny? Pojďme zjistit, o jaký proces jde a jak jej provést!

Orchidej

Existuje postup, který umožňuje získat z orchideje bohaté květy a kořeny, pokud ji aplikujete jednou za měsíc. Co je to za proces? Postup se týká vzdušných kořenů orchideje , se kterými je nutné zacházet stejně jako s těmi v květináči. Pojďme zjistit, co dělat, abychom měli bohaté kořeny a květy!

bezkořenná orchidej

Protože orchidej vytváří vzdušné kořeny

Vzdušné kořeny produkované orchidejemi jsou pro tyto rostliny zcela normálním procesem , ve skutečnosti tuto vlastnost dědí z genetických faktorů, které patří k druhu, ze kterého pocházejí.

Tyto kořeny mají funkci absorbovat vodu a živiny a ještě více posilovat rostlinu k půdě a také přispívat k fotosyntéze , i když minimálně. Chování se nemění, když je rostlina v květináči.

Kořeny orchidejí hledají vodu a podporu z různých zdrojů, aby bylo zaručeno jejich přežití . Řekněme, že se tak chovají instinktivně, přirozeně a je dobře, když orchidej už nevytváří kořínky, jelikož si čerpá obživu z těch vzdušných.

Obecně se to děje proto, že půda není vhodná pro růst orchidejí, a proto se produkce kořenů soustředí mimo květináč.

Co dělat s vzdušnými kořeny orchidejí

Vzdušné kořeny orchideje by neměly být řezány, ale pokud možno vlhké, aby se podpořil růst. Aby nespadly na zem, je vhodné umístit květináč do většího, aby byl více vyvýšený a vzdušné kořeny vložit do plastové sklenice s vodou. Jakmile se voda vstřebá, naplňte sklenice, abyste jim dodali potřebnou výživu.

Jak již bylo zmíněno, kořeny orchidejí, které vyčnívají z květináče, by se nikdy neměly řezat, kromě případů, kdy jsou suché a mrtvé. Tyto kořeny dodávají rostlině kouzlo a svědčí o jejím dobrém zdravotním stavu. Ve skutečnosti, pokud má orchidej vzdušné kořeny mimo květináč, je velmi pravděpodobné , že netrpěla stagnací vody, takže je určitě zdravá.

Vyhněte se zalévání vzdušných kořenů, protože může hrozit nebezpečí, že se nepřizpůsobí kůře, a proto by mohly zemřít. Dalším trikem je nastříkat vodu na vzdušné kořeny , aby rostlina zůstala hydratovaná.

Fialová orchidej

Kdy přesadit vzdušné kořeny orchidejí

Pokud tyto kořeny nechcete vidět mimo rostlinu, přesaďte je, ale nestříhejte je. Před přesazením však musíte vzdušné kořeny orchidejí zvyknout na vyšší vlhkost , kterou najde v půdě. Jak na to:

  • Počkejte na správnou dobu k přesazení orchideje;
  • 2 týdny před přesazením postříkejte vzdušné kořeny vodou;
  • Dávejte pozor, abyste nenamočili stonek a listy;
  • Stříkejte vodu 2krát denně a poté zvyšte na 4-5krát.

Kořeny si tak zvyknou na větší vlhkost a dobře zakoření v substrátu .

Získejte více orchidejí ze vzdušných kořenů

Další orchideje můžete získat i ze vzdušných kořenů. Pokud je jich moc a jsou zdravé, odstřihněte orchidej ostrými nůžkami od stonkové části a oddělte ji od kořene . Vzdušné kořeny zasaďte do samostatného květináče a přidejte lžíci mleté ​​skořice, ujistěte se, že skončí v řezané části, aby se dezinfikovala.

V tomto okamžiku umístěte několik hliněných kuliček na zasazení druhé orchideje, vložte ji do květináče a přidejte zeminu. Nechte ho půl hodiny  v peroxidu vodíku , aby kořeny změkly.

Nahoru umístěte borovici a mech, aby rostlinu vyživila a umožnila její nejlepší růst a vývoj . Uvidíte, že vaše orchideje porostou bujně a produkují mnoho krásných a také bohatých květů! Jak vidíte, vzdušné kořeny orchideje jsou velmi důležité a můžete je seříznout pouze v případě potřeby!