Chcete mít čerstvé ovoce k dispozici po celý rok? Máte možnost využít hodně ovoce a rádi byste si ho uchovali na dlouhou dobu? Nebojte se, zde je starověký čínský lék, který můžete použít k uchování čerstvého ovoce po celý rok!  

lék z čerstvého ovoce

Možnost mít čerstvé ovoce po celý rok je velkou výhodou pro zdravé, zdravé potraviny a úsporu peněz. Obvykle všichni využíváme lednici k uchovávání potravin a jejich uchovávání déle čerstvé, ale ani v tomto případě ovoce nevydrží věčně a prostor je omezený.

Jak to tedy udělat? Díky čínské metodě budete moci ovoce uchovat po dlouhou dobu a jíst ho vždy čerstvé, bez použití konzervantů, které mohou poškodit vaše zdraví. Jedná se o jednoduchý způsob provedení, zde je vše, co potřebujete k provedení postupu!

Ovoce pečlivě omyjte

První věc, kterou musíte věnovat pozornost, abyste uvedli čínskou metodu do praxe a získali vynikající výsledky, je použití čerstvého ovoce v dobrém stavu. Ovoce tedy musí být zdravé a nenahnilé, jinak se nedočkáte kýžených výsledků.

Různé druhy čerstvého ovoce

Ovoce by se mělo umýt umístěním do hrnce a tekoucí vodou. Několikrát jej omyjte, abyste odstranili všechny zbytky, a pečlivě vypusťte.

Vezměte v úvahu velké množství ovoce, které má být konzervováno, a podrobně proveďte čínskou metodu konzervace podle níže uvedeného postupu krok za krokem.

Žena čte popisek v supermarketu

Co je potřeba k provedení čínské metody

Kromě ovoce, které si můžete vybrat z různých druhů, jako jsou jablka, třešně, hrozny, švestky, broskve a mnoho dalšího, si musíte pořídit nějaké 1 a půllitrové skleněné dózy . Spočítejte si množství ovoce, které chcete touto metodou zavařit, a získejte potřebné sklenice.

Můžete si vybrat, zda ovoce rozmixujete v dóze, ale doporučuje se dát ovoce podle druhu. Pokud jde o třešně, odstraňte stopku a vložte do sklenice pouze třešně . Níže je uvedeno, co dělat, abyste provedli správný postup konzervace.

Čínská metoda konzervace ovoce

Jak již bylo zmíněno, můžete si vybrat různé druhy ovoce, ale je vhodné volit plody, které nejsou příliš velké, aby se jich do nádob vešlo více. Zde je to, co musíte udělat:

  • Vařte vodu a zvolte množství potřebné k naplnění sklenic
  • Z plodů odstraňte listy a stopky (nebo řapíky), dobře je omyjte
  • Vložte ovoce do sklenic a naplňte je až po okraj
  • Zalijte vroucí vodou, aniž byste dosáhli okraje sklenice
  • Nasaďte víčka bez šroubování a nechte 10 minut působit

Jakmile uplyne čas, sejměte víčko a vložte do něj plastový s otvory. Nalijte vodu do hrnce a znovu ji vařte.

Pomeranče, ovocné a zeleninové sítě

Jak dokončit proceduru

Zatímco se voda opět vaří, nasypeme do každé sklenice naplněné ovocem 2 vrchovaté lžíce cukru. Jakmile se voda přivede k varu, položte ji zpět na ovoce a nabírejte ji naběračkou, aby nevystříkla.

Sklenice plňte, dokud nebude ovoce zakryté, ale ne až po okraj. Nasaďte víčka na sklenice a pevně je přišroubujte pomocí uzavíracího nástroje. V tuto chvíli si vezměte dva ručníky, jedním umístěte sklenice a druhým je přikryjte.

Nechte sklenice vychladnout 24 hodin při pokojové teplotě . Po dokončení postupu jsou sklenice připraveny k dlouhodobému skladování.

Umístěte je při teplotě ne vyšší než 18°, na suchém místě mimo dosah světla. Ovoce vám vydrží perfektně dvanáct měsíců, a proto budete moci jeden rok jíst tolik čerstvého ovoce, kolik chcete, aniž byste ho museli kupovat. Velká úspora, pokud si uvědomíte, kolik stojí čerstvé ovoce. Jakmile nádobu otevřete, bude nutné ji během několika dní vyprázdnit!