Česnekové slupky: Nevyhazujte je, mají cenu zlata! 3 nápady, jak je využít

Česnek je bezesporu jednou z nezbytných surovin ve spíži a vyhazovat jeho zbytky je opravdu plýtvání   .

Ale pojďme nejprve: Česnek používá většina lidí, zejména při vaření, k   dochucení pokrmů   . Česnek však lze    použít k úlevě od akné   ,   péči o zahradu   a dokonce i jako   přírodní repelent .

Je jasné, že česnek je základní složkou z mnoha důvodů, ale ne každý ví, jaké pozitivní účinky    může mít i jeho slupka .

Po vyjmutí jej za žádných okolností nevyhazujte do koše. Ve skutečnosti po přečtení této stránky již tuto chybu neuděláte, ale konečně budete vědět, jak ji lépe používat.

Níže jsou uvedeny tři jednoduché, ale skvělé   nápady, které vám pomohou  recyklovat česnekové slupky  .

Připraveni? Začněme hned!

Česnekové slupky, nevyhazujte je, stojí za to AdobeStock 483211080

Česnekové slupky: 3 nápady na použití. Níže vysvětlíme, jak je recyklovat.

Pokud je váš dům plný rostlin a chcete se o ně starat tím nejlepším možným způsobem a přírodními produkty, jsou tyto stránky určeny právě vám.

S   česnekovými slupky   můžete vyřešit některé nepříjemné problémy, které vznikají při pěstování rostlin doma.

S těmito nápady, které si ani nedokážete představit, můžete tento potravinový odpad recyklovat a pěstovat své rostliny přirozeným, zdravým a ekonomickým způsobem.

Zde vám zanecháme 3 nápady, které můžete znovu vytvořit doma:

  • 1. Jak vyživovat půdu

Pokud chcete své půdě poskytnout vhodnou přirozenou výživu, musíte slupky česneku nejprve co nejlépe uchovat. Vše, co musíte udělat, je uchovávat je uzavřené ve vzduchotěsné nádobě. Až si dost našetříte, můžete je rukama nakrájet na malé kousky a výsledek pak rozložit na podlahu. Uvidíte, že tak rostliny olistí a také zesílí.

  • 2. Jak likvidovat mšice a parazity z rostlin

Chcete-li parazity a mšice chránit před vašimi rostlinami, vše, co musíte udělat, je dodržovat tyto pokyny. Vložte 4 stroužky česneku do mixéru. Poté přidejte středně velkou cibuli a také chilli papričky. Poté zapněte zařízení a nechte jej běžet, dokud se nevytvoří kašovitá hmota. Po dokončení přelijte výsledek do nádoby s rozprašovačem a poté přidejte 1 litr teplé vody. Po 2 hodinách můžete směs aplikovat na vaše rostliny a nakonec držet parazity pryč.

  • 3. Poskytuje tělu výhody

Česnekové slupky mohou našemu tělu přinést také výhody. Ve skutečnosti jsou bohaté na antioxidanty a vitamíny, které mohou posílit imunitní systém. Navíc stimuluje metabolismus a, což není maličkost, detoxikuje organismus.

V tuto chvíli zbývá jen vzít všechny tyto myšlenky a ve správný čas je uvést do praxe.

Pokud vás baví pěstování rostlin a zahradničení je vaší vášní, nebude to dlouho trvat a na vlastní kůži zažijete výhody slupek česneku.

Přestaňte slupky vyhazovat a recyklujte je: výsledky vás překvapí a už nikdy nepoužívejte chemikálie.

Vaše peněženka vám poděkuje a vaše zdraví také.

Dobrá práce.