Chraňte se před komáry pomocí této nádherné aromatické rostliny, kterou umístíte na balkon

Letní vedra nepřinášejí jen radost a dlouho očekávané letní prázdniny, ale také nám přinášejí přátele, bez kterých bychom se rádi obešli.

S nástupem letní sezóny nás zřejmě  opět navštěvují komáři   a pobyt venku není vždy jednoduchý.

Aby nás neštípali komáři, koupili jsme baterky a citronelové svíčky, které jsme umístili na zahradu a na balkony. Navíc se stáváme závislými na krémech a sprejích, které si na pleť aplikujeme v průmyslovém množství.

Samozřejmě dobře víme, že nás z tohoto „problému“ nic nezbaví, ale můžeme překážku co nejvíce překonat, jednoduše s využitím toho, co nám příroda nabízí.

Milovníci zahrad vědí, že   rostliny   jsou vynikajícími spojenci.

Chraňte se před komáry pomocí této nádherné aromatické rostliny, kterou umístíte na balkon

Jaké rostliny jsou ideální pro ochranu před komáry?

Perfektní rostlina je   Monarda   , typická severoamerická rostlina. V přírodě existují různé druhy Monarda, z nichž všechny se velmi snadno pěstují.

Jaké jsou vlastnosti této rostliny?

Tato rostlina patřící do  čeledi Lamiaceae  může dosáhnout velké velikosti, dosahující výšky 90 centimetrů.

Kromě toho zůstávají listy   zelené během chladnějších měsíců   . Od poloviny června do začátku září rostlina také vytváří květy ve tvaru deštníku, které se pohybují od   červené   až po   růžové  .

Monarda je vytrvalá aromatická bylina. Listy totiž při tření vydávají   podobnou vůni jako máta   .  Listy lze využít v bylinářství právě   proto, že jejich sušením lze připravit lahodný aromatický čaj.

Je jeho vůně jen proto, aby zaplašila komáry?

Uvidíte, že vůně této rostliny   odpudí komáry  , ale zároveň vám dá další dárek: přitahuje   motýly  . Ve skutečnosti jsou motýli rozhodně zamilovaní do květin, které tato rostlina produkuje.

Balkony a terasy budou skutečně vypadat jako kousek plovoucí zahrady.

Vidět znamená věřit!