Cibulové slupky, nikdy je nevyhazujte: nemáte ponětí, co s nimi můžete dělat!

Zvedněte ruku, pokud vždy vyhazujete slupky do koše. Bohužel je to velmi běžný zvyk a rozhodně není překvapivý: ale co kdybychom vám řekli, že můžete znovu použít mnoho peelingů, které běžně vyhazujete? Zejména   slupky od cibule   jsou velmi užitečné v mnoha různých oblastech a proto jsme se rozhodli dát vám pár tipů, které se vám jistě budou hodit.

Cibulové slupky, nikdy je nevyhazujte: nemáte ponětí, co s nimi můžete dělat!

Cibulové slupky pro vaši zahradu

Pokud máte zeleň nebo skutečnou   zahradu  , pamatujte, že slupky cibule můžete použít jako hnojivo i jako přírodní repelent. Cibule ve skutečnosti nejen vyživuje   půdu   , ale také chrání rostliny před různými   parazity   a škodlivým  hmyzem. Jak se to tedy dělá? Slupky dobře osušíme a poté nasekáme nadrobno. Nyní je zapíchněte do země, než rostlinu vrátíte zpět. Tímto způsobem můžeme vyživovat půdu jako přírodní (a především ekonomické) hnojivo a přitom zamezit vzniku odpadu a plýtvání velmi užitečným produktem.

Pro osobní péči

Kromě toho je zajímavé zvážit, že   cibulové slupky   nám mohou dokonce pomoci uzdravit naše těla. Ne každý ví, že  pomocí něj můžete dodat vlasům lesk. Postačí použít asi 50-60 gramů, předem vařených na mírném ohni alespoň hodinu. Později už jen musíme počkat, až vychladne, a umýt to s ním: výsledek bude opravdu překvapivý!

Případně si z cibulových slupek můžeme připravit lahodný nálev,  který nám může pomoci různými způsoby (zadržování tekutin, křeče, problémy s krevním oběhem nebo pročištění). Vezmeme trochu slupek, uvaříme je v hrnci a poté vše vychladíme. Jakmile je tekutina přefiltrována, stačí ji vypít: chuť je silná, ale budeme z ní těžit!

V kuchyni

I když všichni víme, jak dobrá je cibule v kuchyni na dochucení prvního a druhého chodu, ne každý ví, že stejnou slupkou     lze kořenit polévky a zeleninu jako přílohu. Jediné, co musíme udělat, je uvařit je spolu s jídlem a poté je na konci vaření vyjmout, protože se při žvýkání stávají trochu vláknitými.

Trik pro šéfy

Poslední skvělý trik se týká možnosti   obarvit naše oblečení   . Musíme použít teplou vodu a můžeme ji k tomuto účelu použít s větší či menší kůží.