Citronová a citronová kůra se může hodit v kuchyni k přípravě prvních, druhých i báječných příloh, nebo k mytí nádobí, leštění varné desky, dřezu, k řešení zdravotních problémů všeho druhu, ale i jinak.

Citronové slupky na parapetu

Jsou například tací, kteří citrónovou kůrou odhánějí zejména zvířata z oken domu, když se snaží vplížit dovnitř.

Mouchy jsou pro všechny otravné, zanášejí do domu špínu, nikdy nepřestanou bzučet kolem lidí a jídla, což je dost dráždivé. 

Když jste v kuchyni, často potřebujete čistý vzduch, zvláště pokud vaříte nebo zejména smažíte, ale nakonec se jimi zaleknete nebo zastrašíte. Opravdu se bojíme, aby se nedostali do domu, protože dostat je ven je pak prakticky nemožné.

Několik tipů, jak udržet mouchy daleko od vašeho domova

Co musíte udělat, je nevzdávat se a nevzdávat se absolutně, takže nejprve musíte otevřít kuchyňské okno nebo velké okno ložnice a poté využít neomylných přírodních prostředků, které vám umožní udržet mouchy pryč bez nutně se musíte uchýlit k chemikáliím a pesticidům, které jsou škodlivé pro vaše zdraví.

mouchy v domě

Mezitím bychom měli všichni kontrolovat ovoce a zeleninu, protože jsou první, které hnijí a pokud si to neuvědomujeme, je to problém. Tyto snadno přitahují mouchy a další. Pak zadruhé, pokud milujete kadidlo, můžete použít levanduli, citronovou trávu nebo pelargónie, které odpudí mouchy.

Podobně jim vadí zejména hřebíček, ale o nic méně kousky citronu nebo samotná citronová kůra.

Jak udržet mouchy pryč z kuchyně v několika krocích s citronem a trochou octa

Abyste vyloučili mouchy z kuchyně a nepustili je dovnitř oknem, nakrájejte citron, odstraňte citrusovou kůru a uchovávejte v těsně uzavřeném ubrousku. Pak se usadí na kuchyňském parapetu, vůně, i když ne silná a těžká, je dobře udrží.

Případně jim můžete připravit pěknou past se 4 lžícemi octa, jednou tekutého mýdla, plastovou lahví a nůžkami. Potom se hrdlo láhve odřízne a umístí se dovnitř láhve dnem vzhůru. 

Nalijte ocet a mýdlo, vše protřepejte a poté zjevně otevřenou láhev postavte na parapet. Mouchy nebo všechna přitahovaná zvířata půjdou k oknu a spadnou dovnitř, nemohou se dostat ven.

Past na mouchy

Jinak si můžete připravit další past se 100 g cukru, litrem mléka, 50 g mletého pepře. Vše vařte na mírném ohni alespoň deset minut, poté nalijte do hluboké misky, mušky budou odpočívat nahoře, dokud nezůstanou přichycené.

Ale tady to nekončí, protože se stejným klidem a rychlostí můžete vytvořit fantastický insekticid, který můžete použít k čištění oken parapetů nebo velkých oken.

Sklenice bílého octa

Připravuje se takto: lístky čerstvé máty se macerují v nádobě s octem uvnitř a nechají se 7 dní macerovat. Po uplynutí příslušné doby nalijte roztok do lahvičky, nejlépe rozprašovače, a nastříkejte na sklenici.

Díky řešení budou okna nejen čistá, jasná a světlá díky použití octa, ale také udrží mouchy a veškerý další hmyz na dlouhou dobu mimo dům. Když se efekt ubrousku s citronovou kůrou a tekutinou z oken začne vytrácet, můžete vše opakovat.