Věděli jste, že existují tři známky toho, kdy přesadit orchidej? To je pravda, pojďme zjistit, co to je, a okamžitě uvidíte, kdy potřebujete přesadit své nádherné rostliny.

Orchideenwurzeln

Nikdy nevíte,   kdy je čas přesadit vaše orchideje   ? Nebojte se, měli byste vědět, že existují tři znamení, která vám napoví, kdy nadešel čas. Pojďme zjistit, jaké jsou tyto znaky, které vám umožní pokračovat v transplantaci a získat nádherné květiny!

Jak často by se měla orchidej přesazovat?

Jednou z nejkrásnějších rostlin   v bytě  je bezesporu orchidej, nádherná pro svou vůni a jemné květy, které vytváří. Tato rostlina je vhodná pro   dekoraci prostředí   a není náročná na pěstování. Je však důležité vědět, kdy přesadit, abyste zajistili bujný růst a květy.

Ve skutečnosti je stejně malý květináč v pořádku, když je ještě malý, ale když začne růst, potřebuje více prostoru pro   rozvoj kořenů   . Obecně by se transplantace této rostliny měla provádět každé dva roky   nebo   maximálně každé tři roky  . Je však dobré vědět, kdy je ten správný čas, a věnovat pozornost nezaměnitelným znamením.

Orchideje

Díky těmto signálům je možné rozpoznat správný čas orchideje přesadit a zajistit lepší růst. Proto   je důležité znát tyto znaky   , abychom rostlinu nezanedbali a zasáhli, když je transplantace nezbytná. Pojďme zjistit, jaké jsou tři znaky, abychom pochopili, že je čas transplantovat orchidej!

Tři znamení pro transplantaci vaší orchideje

Aby orchidej bujně rostla a dlouho kvetla, je potřeba vědět, kdy přesadit, což bývá každé dva až tři roky.

To však není vždy správný čas na provedení této důležité operace   a existují známky, které   vám umožní okamžitě pochopit, zda je vhodné provést transplantaci předem.

To jsou příznaky, které je třeba vzít v úvahu, zvláště pokud nejste odborníkem v oboru, abyste se vyhnuli chybám a riskovali úhyn rostliny. Zde jsou   3 příznaky, které byste měli hledat   , abyste věděli, zda je transplantace orchideje nezbytná:

Hrnec je plný kořenů.

Pokud kořeny prorůstají drenážními otvory, znamená to, že květináč je příliš malý a již se nepřizpůsobuje velikosti rostliny, takže je třeba jej přesadit.

Kořeny jsou plesnivé.

Přítomnost plísní na kořenech kvůli velmi vlhké půdě, která pravděpodobně způsobila stagnaci vody, naznačuje, že je čas vyměnit květináč orchideje.

Orchideje

Listy jsou krátké a žluté.

Posledním signálem, který naznačuje, kdy je čas přesadit orchideje, jsou listy. Pokud jsou žluté a nízké, stonky vyschnou a měly by být okamžitě přesazeny.

Jak transplantovat orchidej

Přesazování orchideje   je velmi důležitý zákrok   , který není radno podceňovat a je nutné jej provést správně, aby nedošlo k poškození kořenů. Než přistoupíte k přesazování, sežeňte si pár kousků kůry, aby se   vytvořila vrstva pro kořeny   . Jak pokračovat:

Vyjměte rostlinu z květináče a dejte pozor, abyste nezlomili kořeny.

  • Uvolněte kořeny z půdy a ujistěte se, že nejsou zlomené nebo suché.
  • Nezdravé části odstřihněte nůžkami a odstraňte zažloutlé listy a suché stonky;
  • Připravte půdu pro rostlinu a přidejte kousky kůry.
  • Ohněte kořeny orchideje, kterou chcete přesadit, a vložte ji do nového květináče;
  • Zeminu zatlačte mezi kořeny a zpracujte ji rukama nebo zahradní stěrkou.

Transplantace orchideje je dokončena. Nyní je potřeba všechny dutiny mezi kořeny vyplnit zeminou a začíná zálivka. Následující tři dny by měla být rostlina udržována vlhká.